Nowy Sącz: nie żyje Roman Kucia, wieloletni wicedyrektor Muzeum Okręgowego

Wczoraj (czwartek, 20 lipca) zmarł Roman Kucia. Przez wiele lat pełnił funkcję wicedyrektora Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, 25 lipca o godz. 15.00 w Niskowej. 

KorzennaW2020

- Z głębokim żalem i smutkiem pragnę zawiadomić o śmierci nieodżałowanego Kolegi, wieloletniego Wicedyrektora Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu śp. Romana Kuci, w sposób szczególny zasłużonego dla naszej instytucji - informuje Robert Ślusarek, dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

- Odszedł wspaniały, przyjazny nam wszystkim Kolega, Szef na którego zawsze mogliśmy liczyć.  
Odszedł Twórca naszych placówek w Nowym Sączu, Krynicy i Szczawnicy, głęboko zaangażowany we wszelkie, zakończone sukcesem organizacyjnym, projekty i inwestycje Muzeum - dodaje Ślusarek.

- Ta wiadomość jest ogromnym ciosem i wstrząsem dla całej społeczności muzealników nowosądeckich.  Tak trudno pogodzić się z myślą, że już nie ma Go wśród nas - podkreśla Robert Ślusarek.

Uroczystości ostatniego pożegnania śp. Romana Kuci rozpoczną się 25 lipca (wtorek) 2017 r. o godz. 15.00 w Kościele Parafialnym w Niskowej koło Nowego Sącza.

Fot. Piotr Droździk/Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu - Roman Kucia, wraz z Robertem Ślusarkiem oraz Zofią Pulit przyjmuje w dniu 15 września 2015 r. przyjmuje Tarczą Herbową "Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza" przyznaną przez sądeckich rajców Sądeckiemu Parkowi Etnograficznemu. 

 

 

 

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.