Nowy Sącz: nie żyje Roman Kucia, wieloletni wicedyrektor Muzeum Okręgowego

Wczoraj (czwartek, 20 lipca) zmarł Roman Kucia. Przez wiele lat pełnił funkcję wicedyrektora Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, 25 lipca o godz. 15.00 w Niskowej. 

– Z głębokim żalem i smutkiem pragnę zawiadomić o śmierci nieodżałowanego Kolegi, wieloletniego Wicedyrektora Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu śp. Romana Kuci, w sposób szczególny zasłużonego dla naszej instytucji – informuje Robert Ślusarek, dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

– Odszedł wspaniały, przyjazny nam wszystkim Kolega, Szef na którego zawsze mogliśmy liczyć.  
Odszedł Twórca naszych placówek w Nowym Sączu, Krynicy i Szczawnicy, głęboko zaangażowany we wszelkie, zakończone sukcesem organizacyjnym, projekty i inwestycje Muzeum – dodaje Ślusarek.

– Ta wiadomość jest ogromnym ciosem i wstrząsem dla całej społeczności muzealników nowosądeckich.  Tak trudno pogodzić się z myślą, że już nie ma Go wśród nas – podkreśla Robert Ślusarek.

Uroczystości ostatniego pożegnania śp. Romana Kuci rozpoczną się 25 lipca (wtorek) 2017 r. o godz. 15.00 w Kościele Parafialnym w Niskowej koło Nowego Sącza.

Fot. Piotr Droździk/Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu – Roman Kucia, wraz z Robertem Ślusarkiem oraz Zofią Pulit przyjmuje w dniu 15 września 2015 r. przyjmuje Tarczą Herbową “Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza” przyznaną przez sądeckich rajców Sądeckiemu Parkowi Etnograficznemu. 

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.