Kwiecień ma być najcieplejszym w historii. Zobaczcie jak przyroda w lesie budzi się do życia [ZDJĘCIA]

Przed nami słoneczny, bezchmurny i ciepły weekend, temperatury sięgnął 20 stopni, a w niektórych miejscach nawet 23. Okazuje się, że tegoroczny kwiecień będzie jednym z najgorętszych, jak i nie najgorętszy w historii.

Prognozy długoterminowe wskazują, że przez najbliższe dwa tygodnie możemy spodziewać się iście letniej pogody. Średnia temperatura powietrza może być o 5 stopni wyższa od normy wieloletniej dla tego okresu - informuje serwis TwojaPogoda.pl.

Dotychczas najcieplejszym kwietniem był ten w 2000 roku, gdzie średnia miesięczna temperatura ogólnokrajowa przekroczyła normę o ponad 4 stopnie. Jeśli prognozy na bieżący miesiąc potwierdzą się, to wynik ten zostanie pobity. Jednak już nie raz pogoda płatała figle więc niczego nie możemy być pewni. oprócz tego, że kwiecień na pewno nie będzie tak zimny jak w 1997 roku, gdzie przez połowę miesiąca panował mróz.

Dzielimy się z Wami zdjęciami z naszej wyprawy do lasu. Zobaczcie jak przyroda pięknie budzi się do życia.

 

NS

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.