Kwiaty, palmy, domki dla dzieci czekają w ZAZ w Nawojowej

Kwiaty, palmy, domki dla dzieci czekają w ZAZ w Nawojowej

Nawojowa Zakład Aktywności Zawodowej

Palmy, świąteczne zajączki, kwiaty z krepiny, różnego rodzaju ozdoby wielkanocne – te i inne cuda powstają w pracowni Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Nawojowej. Każdy może je zakupić, a tym samym wesprzeć działających pod okiem opiekunów twórców – osoby z niepełnosprawnościami zatrudnione w ZAZ.

Jak zaznacza Bartłomiej Krzeszowski, dyrektor powiatowego ZAZu, taka praca to też terapia i możliwość rozwijania umiejętności manualnych. Jest to też możliwość spotkania, porozmawiania. Świadomość, że wykonane przez nich ozdoby będą gościć w wielu domach, daje osobom z niepełnosprawnościami sporo satysfakcji.

W okresie przedświątecznym pracy jest sporo, zamówienia spływają do nawojowskiego ZAZ z całej Polski. Palmy i ozdoby wielkanocne cieszą się dużym powodzeniem. Jednak nie tylko one powstają w Zakładzie. W ofercie są też kartki okolicznościowe, na przykład urodzinowe czy imieninowe, a nawet zaproszenia komunijne.

Od niedawna zakład sprzedaje także drewniane domki dla dzieci.

Zarobione pieniądze są dofinansowaniem do wynagrodzenia osób z niepełnosprawnościami oraz przeznaczane są na bieżącą działalność ZAZ.

Wykonane w zakładzie przedmioty można zamawiać telefonicznie: 795 995 399 lub mailowo: [email protected] Istnieje też możliwość przyjechania do zakładu w Nawojowej od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-14:00 i zobaczenia ich na żywo.

fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Czytaj też: Karta nowosądeczanina dla uchodźców. Jak ją otrzymać?

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.