Kwiaty, palmy, domki dla dzieci czekają w ZAZ w Nawojowej

Kwiaty, palmy, domki dla dzieci czekają w ZAZ w Nawojowej

Nawojowa Zakład Aktywności Zawodowej

Palmy, świąteczne zajączki, kwiaty z krepiny, różnego rodzaju ozdoby wielkanocne – te i inne cuda powstają w pracowni Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Nawojowej. Każdy może je zakupić, a tym samym wesprzeć działających pod okiem opiekunów twórców – osoby z niepełnosprawnościami zatrudnione w ZAZ.

Jak zaznacza Bartłomiej Krzeszowski, dyrektor powiatowego ZAZu, taka praca to też terapia i możliwość rozwijania umiejętności manualnych. Jest to też możliwość spotkania, porozmawiania. Świadomość, że wykonane przez nich ozdoby będą gościć w wielu domach, daje osobom z niepełnosprawnościami sporo satysfakcji.

W okresie przedświątecznym pracy jest sporo, zamówienia spływają do nawojowskiego ZAZ z całej Polski. Palmy i ozdoby wielkanocne cieszą się dużym powodzeniem. Jednak nie tylko one powstają w Zakładzie. W ofercie są też kartki okolicznościowe, na przykład urodzinowe czy imieninowe, a nawet zaproszenia komunijne.

Od niedawna zakład sprzedaje także drewniane domki dla dzieci.

Zarobione pieniądze są dofinansowaniem do wynagrodzenia osób z niepełnosprawnościami oraz przeznaczane są na bieżącą działalność ZAZ.

Wykonane w zakładzie przedmioty można zamawiać telefonicznie: 795 995 399 lub mailowo: [email protected]. Istnieje też możliwość przyjechania do zakładu w Nawojowej od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-14:00 i zobaczenia ich na żywo.

fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Czytaj też: Karta nowosądeczanina dla uchodźców. Jak ją otrzymać?

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama