Karta nowosądeczanina dla uchodźców. Jak ją otrzymać?

Karta nowosądeczanina dla uchodźców. Jak ją otrzymać?

Nowy Sącz

Radni Nowego Sącza podczas ostatniej sesji jednomyślnie przychylili się do projektu ustawy zaproponowanej przez prezydenta Ludomira Handzla. Dzięki temu uchodźcy z Ukrainy, którzy zamieszkali w mieście, mogą otrzymać Kartę Nowosądeczanina. Co zrobić, aby ją dostać?

Ukraińcy, którzy chcą wnioskować o wydanie Karty Nowosądeczanina powinni zgłosić się do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy ul. Wyspiańskiego 22 w Nowym Sączu. Konieczne jest posiadanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem oraz numeru PESEL.

Karta upoważnia do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej i 90 minut darmowego postoju dziennie na płatnych parkingach w mieście. Ponadto uprawnia do różnego rodzaju zniżek, oferowanych przez partnerów Karty.

Podczas sesji 14 marca wszyscy radni pozytywnie wypowiadali się na temat tej formy wsparcia uchodźców. Projekt uchwały zaproponowanej przez prezydenta Handzla został przyjęty jednomyślnie.

– W geście solidarności i wsparcia dla mieszkańców Ukrainy, która zmaga się z niczym niesprowokowaną agresją ze strony Rosji, proponuję, żeby wszystkich uciekających przed koszmarem wojny a przebywających na terenie naszego Miasta w symboliczny sposób przyjąć do społeczności mieszkańców Nowego Sącza poprzez zaoferowanie im udziału w programie Karta Nowosądeczanina – pisał Ludomir Handzel w uzasadnieniu do projektu uchwały.

– Moja propozycja jest zgodna z apelami najwyższych władz RP oraz autorytetów religijnych i mam nadzieję, że zostanie zaakceptowana ponad podziałami politycznymi – zaznaczał prezydent.

O propozycji wprowadzenia Karty Nowosądeczanina dla uchodźców pisaliśmy już TUTAJ.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.