Jechał przez Piwniczną wężykiem. Wiózł w aucie mefedron

Jechał przez Piwniczną wężykiem. Wiózł w aucie mefedron

Widząc, że kierowca forda jedzie „wężykiem”, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierowca – 21-letni  mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, zareagował agresją. Jak się później okazało, wiózł mefedron i prawdopodobnie prowadził auto pod wpływem środków odurzających.

27 listopada, około godziny 17:30 piwniczańscy policjanci patrolowali drogę krajową 87 przebiegającą przez Piwniczną-Zdrój. Jadąc ulicą Krakowską, zauważyli osobowego forda, który nie trzymał prostego toru jazdy, w związku z czym mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy do kontroli drogowej. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze wyczuli charakterystyczną woń palonej marihuany. Kierowca został przeszukany. Przeszukano również wnętrze jego samochodu. W aucie policjanci znaleźli worki strunowe oraz srebrne zawiniątka z białymi kryształkami” – czytamy w komunikacie służb prasowych nowosądeckiej Policji,

Podczas interwencji mieszkaniec powiatu nowosądeckiego był agresywny. Nie chciał wykonywać poleceń funkcjonariuszy, szarpał ich, uderzał i wyzywał. Odmówił badania trzeźwości, w związku z czym, zanim trafił do policyjnej celi, w szpitalu zostały od niego pobrane próbki krwi do badań .

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zważyli i sprawdzili narkotesterem białe kryształki zabezpieczone w samochodzie młodego mężczyzny. Okazało się, że było to blisko 36 gramów mefedronu. Mieszkaniec powiatu nowosądeckiego usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, znieważenia funkcjonariuszy oraz naruszenia ich nietykalności cielesnej. Za te przestępstwa grozi mu do 3 lat więzienia. Ze względu na podejrzenie kierowania w stanie nietrzeźwości policjanci zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy.

zdjęcia: KMP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook