Kurator Oświaty pod wrażeniem sądeckich inwestycji oświatowych

3 sierpnia powiat nowosądecki odwiedziły Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty i Halina Cimer - jej zastępczyni. Kobiety zainteresowane były funkcjonowaniem Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej oraz prowadzonymi w regionie inwestycjami oświatowymi.

Renault2

O działaniu PZAZ w Nawojowej opowiedział przedstawicielkom kuratorium dyrektor placówki, Bartłomiej Krzeszowski.

- Bardzo się cieszę, że na Sądecczyźnie funkcjonuje taka instytucja – przyznała kurator Barbara Nowak. – I z tego co zdążyłam zobaczyć, jest bardzo dobrze zarządzana. Będę ją dawała za przykład w innych powiatach i województwach, chociaż wiem, że już sporo samorządowców odwiedziło wasz ZAZ i chce powoływać u siebie podobne jednostki.

Panie zostały również poinformowane o postępach rozbudowy dawnego internatu Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie. To tam w przyszłym roku wprowadzi się Licem Ogólnokształcące im. Artura Grottgera, które obecnie ma swoją siedzibę w budynku w Rynku.

Niebawem część budynku będzie już przykryta dachem. Uczniowie będą mieli bardzo dobre warunki do nauki. - mówi starosta Marek Pławiak, a wicestarosta Antoni Koszyk dodaje - Chcemy, aby przyszłoroczni maturzyści pisali egzamin już w nowym obiekcie.

- Jestem pod wrażeniem – przyznała kurator Barbara Nowak. – Powiat sporo inwestuje w oświatę, co obecnie nie zdarza się często. 

O grybowskim liceum pisaliśmy już TUTAJ, a o Powiatowym Zakładzie Aktywności Zawodowej wspomnieliśmy TU.

fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.