Grybów: budynek liceum na sprzedaż. Licealiści wkrótce się wyprowadzą

Kamienica, w której mieści się Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera ma zostać ponownie wystawiona na sprzedaż. Uczniowie liceum wyprowadzą się do nowego budynku. Obecnie trwa rozbudowa internatu Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie, w którym już prawdopodobnie w maju 2018 licealiści napiszą maturę.

Stary budynek Liceum Ogólnokształcącego jest ulokowany w grybowskim rynku. Nie ma w nim pełnowymiarowej  sali gimnastycznej, młodzież ćwiczy w pomieszczeniu o powierzchni dwóch połączonych sal lekcyjnych.

Prowadzenie zajęć wychowania fizycznego w zimie było niemal niemożliwe, gdyż na tak małej powierzchni można jedynie pomarzyć o grze w piłkę nożną, czy siatkówkę. Bywało i tak, że gimnastyka odbywała się w szatni, lub na korytarzach, w sąsiedztwie sal lekcyjnych.

Latem sport uprawiano w parku, lub na boisku szkolnym, na którym miała powstać nowa sala gimnastyczna. Tak się nie stało ponieważ teren, na którym planowano budowę zagrożony był osuwiskiem.

Urzędnicy postanowili rozbudować dawny internat Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie i tam przenieść liceum.

Wartość tej inwestycji wynosi ponad 8 mln złotych. Zakończenie prac planowane jest na 31 marca 2018 roku. Budynek będzie posiadał pełnowymiarową salę gimnastyczną z ruchomymi trybunami, sale lekcyjne z nowoczesnym sprzętem oraz bibliotekę i czytelnię.

Fot. Kamil Chełmecki

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.