Kupił działkę za ponad 5 milionów złotych!

W połowie listopada br. ogłoszono przetarg na sprzedaż działki o powierzchni nieco ponad sześciu hektarów znajdującej się w Strefie Aktywności Gospodarczej przy ul. Bieckiej w Gorlicach.

wsb3

Starania miasta zakończyły się powodzeniem, gdyż znalazł się kupiec. Za działki nabywca zapłacił 5 milionów 127 tysięcy złotych mocno przebijając cenę wywoławczą za nieruchomość wynoszącą 2 miliony 697 tysięcy złotych.

Na łamach portalu internetowego Urzędu Miejskiego w Gorlicach sprawę skomentował burmistrz miasta nad Ropą Rafał Kukla.

- Trudno nie czuć w takiej chwili satysfakcji. Jestem zadowolony zarówno z tego, że w Gorlicach będzie rozwijać się strefa gospodarcza, jak i z ceny za jaką udało się sprzedać całą nieruchomość – przyznał.

Czytaj również: Pomocnik Sandecji najlepszym zawodnikiem rundy!

Jak zauważył Kukla działki w strefie, które zastał cztery lata temu nie były zbyt łakomym kąskiem dla inwestorów, dlatego w ostatnich latach podniesiono ich atrakcyjność: przeprowadzono kilka postępowań dotyczących zmiany planu zagospodarowania przestrzennego terenu.

Już wiadomo, że formalne zawarcie umowy sprzedaży tego terenu odbędzie się w styczniu 2019 roku.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: UM Gorlice

FORDOSOLATO

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.