Szatanik w sprawie dyrektora Malczaka: decyzja będzie oparta o analizę

Szatanik w sprawie dyrektora Malczaka: decyzja będzie oparta o analizę

Kilka dni temu do mediów dotarły informacje jakoby Marta Jakubowska, która została odwołana ze stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu dostała propozycję nowej pracy od marszałka województwa Witolda Kozłowskiego. Według nieoficjalnych doniesień, miała zastąpić Antoniego Malczaka i zasiąść w fotelu dyrektora MCK Sokół. 

Dzisiaj do naszej redakcji dotarło stanowisko Urzędu Marszałkowskiego w tej sprawie. Okazuje się, że ostateczna decyzja ws. odwołania obecnego szefa ,,Sokoła” nie została jeszcze podjęta.

– Pragnę zapewnić, że wszelkie decyzje personalne będą podejmowane transparentnie, wyłącznie w oparciu o głęboką analizę sytuacji Sokoła oraz z myślą o dalszym rozwoju tej zasłużonej dla Sądecczyzny i Małopolski instytucji. Jakiekolwiek dywagacje dotyczące trybu wyboru i przyszłej obsady stanowiska dyrektora Sokoła na tym etapie, są nieuprawnionymi spekulacjami – przekazał Filip Szatanik pełniący obowiązki kierownika biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Jednocześnie przyznaje, iż marszałek Kozłowski rozmawiał z dyrektorem Malczakiem na temat przyszłości placówki oraz jej dalszego rozwoju. Jak podkreśla, MCK Sokół to nie tylko kluczowa w Nowym Sączu, wiodąca instytucja kultury, ale także szeroko rozwinięta działalność edukacyjna, promocyjna i artystyczna.

– To wielkie dziedzictwo Małopolski, które musi jeszcze szerzej oddziaływać na cały region, ze szczególnym uwzględnieniem Sądecczyzny i Podhala. I taki cel będzie przyświecał wszelkim ewentualnym zmianom – czytamy na końcu oświadczenia Urzędu Marszałkowskiego.

Fot. Kulak Klaudia/
arch. dts24.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.