Kto pierwszy dał dobrą zmianę

Kto pierwszy dał dobrą zmianę

To jest absolutna sensacja! Fakt, który właśnie odkryliśmy, może spowodować rewolucję w polskiej polityce!

Hasło „Dobra zmiana” nie zostało wymyślone przez Prawo i Sprawiedliwość! I nie stało się to w pamiętnym roku 2016. Pierwszy użył go Piotr Lachowicz z Platformy Obywatelskiej i to już w 2010 r. „Brukowiec” dotarł do koronnego dowodu w postaci reklamy wyborczej kandydata na prezydenta Nowego Sącza, który sześć lat wcześniej niż Beata Szydło obiecywał dobrą zmianę! No i mamy pasztet wyborczy. Pikantny pasztecik. Oto cała ludzkość żyje sobie w błogim przekonaniu, że zmianową dobrej zmiany była premier Beata Szydło. Aż tu nasi reporterzy śledczy wyniuchali w zasobach „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”, że dobrą zmianę zaproponował Piotr Lachowicz z PO.

Kto nie wierzy, może zerknąć do naszego elektronicznego archiwum (i do papierowego również) na dts24.pl w nr 8 z 2010 r. na str. 8. Nie udało nam się – niestety – skontaktować w tej sprawie z Piotrem Lachowiczem, by zapytać go, czy będzie się domagał od rządu Mateusza Morawieckiego zadośćuczynienia za prawa autorskie do hasła, które najwyraźniej należne są jemu. Gdyby tak się stało, gabinet premiera mógłby się znaleźć w głębokim impasie, bo skoro nie ma dobrej zmiany, to co dalej? Poza tym nie wiadomo jeszcze, jakiej kwoty mógłby żądać Lachowicz za bezprawne używanie jego utworu. Biorąc pod uwagę częstotliwość używania hasła, mogłoby się skończyć kryzysem finansów państwa.

Po głębszej analizie nie wróżymy jednak Piotrowi Lachowiczowi powodzenia w dochodzeniu praw do autorstwa słynnego hasła. Reporterzy „Brukowca” bowiem dobrze pamiętają, iż idea dobrej zmiany narodziła się dużo wcześniej. Dowód? Służymy uprzejmie! Po kolarskim wyścigu o mistrzostwo świata w 1973 r. w Barcelonie Ryszard Szurkowski powiedział do dziennikarzy: „Zdobyłem złoty medal dzięki temu, że Staszek Szozda na ostatnich metrach dał mi dobrą zmianę”. Wiadomo, wszystkiemu winni żurnaliści i cykliści.

Podobne wiadomości znajdziesz w „Brukowcu sądeckim” – specjalnym dodatku DTS – kliknij i pobierz bezpłatnie: