Oddech na plecach starosty

Oddech na plecach starosty

W Internecie pojawiły się liczne zdjęcia z uroczystości podsumowujących 20-lecie powiatu nowosądeckiego. Złośliwi natychmiast nazwali imprezę „ostatnią wieczerzą”, ale musimy sumiennie przyznać, że faktycznie więcej w tym złośliwości, niż prawdziwej soli i pieprzu. Coś innego jednak zwróciło naszą uwagę.

Na tym zdjęciu – zrobionym zresztą aparatem sądeckiego starostwa – na pierwszym planie widać czterech mężczyzn, w tym osobiście starostę Marka Pławiaka. W pewnym oddaleniu za tą czwórką stoi jeszcze jedna postać. Trochę niewyraźna, bo fotograf łapał ostrość na tych z przodu, ale nie na tyle, by nie rozpoznać tam radego Antoniego Poręby. Niby nic, ale chyba można w tym miejscu napisać, że Marek Pławiak – dosłownie – czuje już na plecach oddech Antoniego Poręby. A teraz krótki cytat: „Mogę przyjąć zakład – bazuję tu wyłącznie na moim doświadczeniu – że jeszcze tej jesieni, pochodzący ze Stróż Antoni Poręba, ojciec Tomasza, szefa kampanii samorządowej PiS i eurodeputowanego z Podkarpacia, zostanie starostą sądeckim, a za rok kandydatem do Senatu. Moja polityczna intuicja mi to podpowiada”. Szybki konkurs. Kto, kiedy i gdzie to powiedział? Służymy podpowiedzią: prezydent Ryszard Nowak 20 września 2018 r. w wywiadzie dla „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”, nr 39 (412). I tą przedwyborczą przepowiednią kończymy nasz ostatni spacer po sądeckich brukach, dziękujemy za uwagę i zapadamy w krótką drzemkę ciszy wyborczej. Niebawem wracamy.

Więcej podobnych wiadomości znajdziesz w „Brukowcu sądeckim” – specjalnym dodatku DTS:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.