W intencji pokonania koronawirusa ksiądz niesie przez miasto Najświętszy Sakrament

W intencji pokonania koronawirusa ksiądz niesie przez miasto Najświętszy Sakrament

eucharystyczne Jerycho. Duchowni przeciw epidemii

CHWAŁA PANU! Zakończyliśmy pierwsze okrążenie „Eucharystycznego Jerycho” w intencji pokonania koronawirusa. Około 8 km ulicami Nowego Sącza pokonaliśmy w dwie godziny błogosławiąc nasze miasto Najświętszym Sakramentem i Krzyżem z relikwiami świętych oraz modląc się nieustannie Koronką do Bożego Miłosierdzia!” – taką relację opublikował w mediach społecznościowych ksiądz Łukasz Plata z parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu dziękując za wspólną modlitwę, zapowiadając, że jutro o godz. 15.  „Eucharystyczne Jerycho” zostanie powtórzone i prosząc wszystkich o „zdalne” wsparcie modlitewne.

Pomysł na akcję narodził się w Duszpasterstwie Akademickim im. bł. Karoliny w Nowym Sączu. Od dziś, przez najbliższe 7 dni księża  będą w ten sposób modlić się w intencji pokonania epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie.

„W godzinie Miłosierdzia wychodząc z Kościoła Św. Kazimierza będziemy przechodzić ulicami naszego miasta (obok parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, Matki Bożej Niepokalanej, Jana Pawła II, Św. Małgorzaty) (…) Bracia i siostry! Pozostając w swoich domach włączcie się o 15. do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia przyjmując z Krzyża życie i błogosławieństwo przechodzącego Jezusa!” – czytamy w wiadomości, która obiega media społecznościowe

Nazwa „Jerycho” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.

zdjęcie: Łukasz Ewangelizator

Czytaj też:

Na mszę świętą wpuszczą jedynie 50 wiernych. Jest decyzja episkopatu

 

Reklama