Krynicka wieża widokowa laureatką prestiżowego konkursu

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju doceniana jest nie tylko przez rzesze turystów, ale także przez specjalistów z dziedziny budownictwa. Znalazła się bowiem na liście laureatów konkursu Budowa Roku – i przyznano jej nagrodę I stopnia!

Konkurs „Budowa Roku” organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa we współpracy z Ministerstwem Rozwoju oraz Głównym Urzędem Nadzoru Budowlanego.

Nagrody przyznawane są w trzech stopniach dla dziewięciu różnych kategorii: osiedla mieszkaniowe i budynki mieszkalne o wartości do 25 mln zł, osiedla mieszkaniowe i budynki mieszkalne o wartości od 25 do 40 mln zł, osiedla mieszkaniowe i budynki mieszkalne o wartości powyżej 40 mln zł, obiekty biurowe, obiekty kultury, nauki i oświaty, obiekty przemysłowe, obiekty drogowe, obiekty przebudowane i rewitalizowane oraz obiekty oceniane indywidualnie.

Właśnie w tej ostatniej grupie znalazła się krynicka wieża widokowa – a oprócz niej także siedem innych obiektów, w tym nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego UJ CM Kraków-Prokocim.

Jak czytamy w publikacji dotyczącej tegorocznej edycji konkursu (dostępna TUTAJ), „nagrodzone obiekty budowlane charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, wysoką jakością wykonawstwa robót, dobrą organizacją procesu budowlanego, wysokim poziomem zapewnienia bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska”.

fot. archiwum dts24

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.