Krynica-Zdrój. W Parku Światła jak w bajce [ZDJĘCIA, FILMY]

Krynica-Zdrój. W Parku Światła jak w bajce [ZDJĘCIA, FILMY]

Park Światła Krynica-Zdrój

Idealną trasą na klimatyczny, świąteczny spacer jest krynicki deptak aż do Góry Parkowej. Warto również skorzystać z kolejki linowej, która zanim ruszy, przeniesie podróżnych w lata 30. XX wieku. Można z niej skorzystać do 21:00.

10 grudnia na krynickiej Górze Parkowej otwarto Park Światła. Góra rozbłysnęła setkami tysięcy energooszczędnych lampek LED. Można tam spotkać: świetlisty, grający gramofon w stylu retro, samochód, zaprzęg konny, sanki, tron, ,,romantyczną” altankę oraz iluminacje przypominające o 85. rocznicy istnienia kolei na Górę Parkową. Nie zabrakło także pięknej choinki, której szczyt niemal ,,zagląda” do odnowionej Parkowej Restauracji. W lokalu serwowane jest menu nawiązujące do wykwintnych smaków z lat 30. XX wieku. Architektura oraz wystrój wnętrza nawiązują do eleganckiego stylu art deco.

Krynicka kolej linowa jest pierwszą w Polsce. Działa od 8 grudnia 1937 roku. Kursuje z dolnej stacji, położonej 584 m n.p.m., trasą o długości 642 metrów, do stacji znajdującej się na Górze Parkowej.

Prace remontowe zakończyły się w maju. Podróż do Krynicy z czasów dwudziestolecia międzywojennego zaczyna się już w dolnej stacji kolei PKL. Wnętrze budynków zostały zaaranżowane tak, aby wydobyć najlepsze cechy stylu lat 30. Klasyczne przestrzenie wzbogacono szeregiem nowinek technologicznych i projekcji multimedialnych, aby przenieść gości Góry Parkowej do lat 30. XX wieku. Przebudowano również Pergolę mieszczącą kawiarnię, wyposażono ją w szklane, otwierane ściany oraz dziedziniec wewnętrzny. Więcej o remoncie przeczytacie —>TUTAJ.

Fot. NS

Share on twitter
Share on facebook