KONKURS NA DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT: Wygraj książkę dla bliskiej osoby

KONKURS NA DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT: Wygraj książkę dla bliskiej osoby

W drugi dzień Świąt proponujemy drugi konkurs, w którym można wygrać książki Wydawnictwa VIGRO. Zasady są proste. Na naszym facebookowym profilu opublikowaliśmy konkursowy post. Wystarczy polubić post a w komentarzu oznaczyć osobę, której chcieliście sprezentować książkę. Na zgłoszenia czekamy do godz. 22.00.

O KONKURSOWYCH UTWORACH LITERACKICH
Jak być naturalnie piękną w obecnych czasach?
Zachodni styl życia i dbania o urodę kojarzy się z zabieganiem, wysokimi kosztami i nie rzadko skutkami ubocznymi.
Jemy przetworzony pokarm zawierający konserwanty i sztuczne dodatki. Nawet owoce, warzywa i zboża, które spożywamy, są uprawiane zwykle przy użyciu nawozów sztucznych, z rzadka tylko – naturalnych i organicznych. Pracujemy długie godziny w sztucznie oświetlonych, klimatyzowanych biurach. Środowisko jest zanieczyszczone chemikaliami, smogiem i obciążone hałasem. Naturalnie czysta woda i czyste, świeże powietrze stają się coraz rzadszymi dobrami w coraz bardziej toksycznym środowisku.

Nasz styl życia jest często równie szkodliwy dla urody, jak nasze środowisko. Pobudzamy się kawą, odprężamy alkoholem, a na dolegliwości zażywamy leki chemiczne. Wszystkie te nienaturalne „wspomagacze” sprawiają, że wyglądamy na zmęczonych, wręcz wykończonych i co za tym idzie – niezbyt pięknych. Nasze starania, by poprawić swoją urodę, sprowadzają się do tego, że nakładamy na swoją skórę jeszcze więcej chemikaliów. To w rezultacie sprawia, że jeszcze bardziej obciążamy swój organizm.
Proponuje nam się coraz to nowsze metody inwazyjnej estetyki. Prądy, fale radiowe, ultradźwięki. To są bardzo nienaturalne wibracje, które łudząco przypominają działanie kuchenki mikrofalowej. Z racji ich nowości, nie mamy zupełnie pojęcia, jak zadziałają na kapitał młodości skóry. A niezależne, niesponsorowane badania naukowe nie inspirują do zaufania. Efekt napięcia skóry jest reakcją obronną, która po paru miesiącach pozostawia ją osłabioną i wiotką. Wtedy, zdesperowane, powtarzamy zabieg.

Powrót do starych, sprawdzonych metod
A gdyby tak wrócić do starych sprawdzonych metod, którymi kobiety wspierały swoje naturalne piękno od wieków? Dzięki książce „Ajurweda i piękno” dr. Partapa Chauhana będziesz mogła stać się własną kosmetyczką, dietetykiem, osobistym trenerem, doradcą i stylistką.

Ajurweda uczy, jak osiągnąć zdrowe, szczęśliwe, spokojne i długie życie. Jako że nauka ajurwedy odnosi się do ciała, umysłu i duszy, to piękno według ajurwedy rozumiane jest także jako zjawisko występujące na trzech poziomach – fizycznym, umysłowym i duchowym. W ajurwedzie podstawą jest osiąganie równowagi w sposób naturalny, a więc z użyciem ziół, owoców i warzyw jako naturalnych kosmetyków pielęgnujących urodę. Obowiązuje tu wręcz zasada, że na skórę nie należy nakładać czegoś, czego nie można zjeść! Cokolwiek nakładamy na skórę, ostatecznie dostaje się do wnętrza naszego ciała poprzez pory skóry i dlatego wszystko, co na skórę nakładamy, powinno być tak samo czyste i zdrowe jak pokarm, który spożywamy. Do produkcji peelingów, maseczek kosmetycznych, szamponów, olejów, kremów i innych produktów do pielęgnacji urody ajurweda zaleca używanie wyłącznie naturalnych składników.

Kiedy wprowadzisz w życie proste zasady ajurwedy, szybko się okaże, że w ogóle już nie potrzebujesz drogich kosmetyków. Gdy dowiesz się więcej o naturalnym pięknie, będziesz w stanie samodzielnie o nie dbać. Ajurwedyjskie sposoby może stosować każdy, od ręki. Nie wymagają one żadnego skomplikowanego sprzętu ani wiedzy eksperta. Wiele sposobów na niektóre pospolite dolegliwości można szybko przygotować z ogólnie dostępnych ziół i produktów, które na co dzień masz w swojej kuchni. Warto też wiedzieć, że choć ajurweda pochodzi z Indii, to na Zachodzie w ostatnich trzydziestu latach bardzo wiele osób wprowadziło ajurwedyjskie zasady do swojego codziennego życia – kultywowanie zdrowszego, bardziej otwartego i świadomego stylu życia jest przygodą, którą większość ludzi docenia i czerpie z niej przyjemność.

Ćwiczenia mięśni twarzy jako alternatywa dla inwazyjnych zabiegów
Oprócz dbania o skórę twarzy warto poznać sekret piękna i młodości, który kryje się znacznie głębiej. Mamy ponad 80 mięśni szyi i twarzy. To od ich kondycji zależy Twój wygląd!

Dzięki książce „Rytuały piękna” Olgi Szemley-Goudineau poznasz naturalną metodę Yogattractive opracowaną w oparciu o wielowiekowe tradycje Azji. Łączy ona w sobie jogę twarzy, masaże twarzy i akupresurę. Każda z nas może nauczyć się wykonywać ją samodzielnie za pomocą dokładnych instrukcji i kolorowych zdjęć zawartych w książce.

Jak pisze Autorka: „Wszystko, co służy naturalnej urodzie, służy też zdrowiu. Przykładowo, opisany autorski masaż jeżykami medycznymi nie tylko napina i zagęszcza skórę, ale wspomaga też optymalną pracę tarczycy i opróżnia zablokowane zatoki, jednocześnie walcząc z napięciami szczęki. Co więcej, nie zawsze podejmowanie ryzyka i choćby poprawianie linii owalu twarzy nićmi czy falami ma sens. Jeżeli zaciskamy szczęki, to „chomiczki”, „marionetki” i nierówna linia żuchwy muszą się pojawić. I będą powracać, mimo wydanych sporych sum, jeśli nie oduczymy się napinać mięśni szczęki, zwanych żwaczami. Zaczynamy więc od działania na przyczynę rozluźniającymi ćwiczeniami. One opóźnią lub wyeliminują potrzebę poprawek.”

Stosując opisane w książce techniki regularnie stopniowo zobaczysz w lustrze bardziej wypoczętą twarz o wyrazistych konturach, gładsze czoło i okolice oczu, pełniejsze wargi i ujędrnioną skórę szyi. Uroczy prezent dla każdej kobiety, która chce być piękna niezależnie od upływających lat. To książka dla córek i mam, a także babć, bo piękno nie ma wieku, podobnie jak zdrowie!

Czytaj także: Nowosądecki bohater pies ratownik Lex odchodzi na emeryturę po 11 latach służby (zdjęcia)

Share on twitter
Share on facebook