Krynica-Zdrój. Umieścili prawie trzytonowe auto na szczycie wieży. Dudek, Wojewódzki i ,,latający” pojazd zaskoczyli turystów

Krynica-Zdrój. Umieścili prawie trzytonowe auto na szczycie wieży. Dudek, Wojewódzki i ,,latający” pojazd zaskoczyli turystów

Słotwiny Arena, wieża widokowa, Grzegorz Lenartowicz, Land Rover Defender 130, Kuba Wojewódzki, Piotr Kędzierski, Jerzy Dudek, Kuba Wojewódzki, Krynica-Zdrój

Turyści odwiedzający ośrodek Słotwiny Arena przecierali oczy ze zdumienia. Na szczycie wieży widokowej znajdował się Land Rover Defender 130. Kilkugodzinna akcja umieszczania pojazdu była nie lada wyzwaniem, bowiem nie było możliwości, aby wjechać do celu tak dużym pojazdem po ścieżce, zatem użyto 60-tonowego dźwigu. W Krynicy-Zdroju pojawili się między innymi piłkarz Jerzy Dudek, czy dziennikarz i osobowość telewizyjna Kuba Wojewódzki.

Wieża widokowa mierząca 50 metrów została udostępniona turystom w sierpniu 2019 roku. Była to wówczas pierwsza tego typu konstrukcja w Polsce. Podpierana jest przez osiemnaście wież i aż osiemdziesiąt siedem słupów. Łączna długość ścieżki wynosi 1030 metrów. Od początku obiekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Tym razem widok, jaki zwiedzający zastali na szczycie wieży ich mocno zaskoczył.

Ośrodek Słotwiny Arena stały się miejscem polskiej premiery nowego modelu marki Land Rover Defender 130. Jest to ośmioosobowe auto przystosowane do jazdy terenowej. Akcja związana z umieszczaniem pojazdu na szczycie wieży odbywała się w poniedziałek – 21 listopada, jednak do dzisiaj szczegóły trzymano w tajemnicy.

– Cieszymy się, że tak prestiżowa marka zaufała nam i wspólnie zrealizowaliśmy bardzo ambitny plan. Ten model samochodu ważący prawie trzy tony został umieszczony za pomocą 60-tonowego dźwigu na szczycie wieży widokowej. To było nie lada przedsięwzięcie. Akcja trwała kilka godzin. Oczywiście wcześniej konstrukcja wieży widokowej została dokładnie sprawdzona. Zawsze to powtarzam, że zarówno wieża, jak i ścieżka w koronach drzew są bardzo solidne i wytrzymałe, co potwierdziła również ta akcja – stwierdza w rozmowie z naszą redakcją Dts24 Grzegorz Lenartowicz, dyrektor ds. komunikacji ośrodka Słotwiny Arena.

22 listopada samochód Land Rover Defender 130 miał swoją premierę, na której gospodarze ośrodka gościli klientów, dilerów, a także zarząd firmy na Europę.

– Usłyszeliśmy ciepłe słowa, że nasza polska premiera podniosła bardzo wysoko poprzeczkę. Co istotne, trzeba pamiętać, że firma Land Rover wspiera GOPR, czyli bohaterów, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo i potrzebują sprawdzonych, niezawodnych samochodów, aby skutecznie spieszyć na pomoc – podkreśla Grzegorz Lenartowicz.

Ośrodek odwiedziły także znane osobowości  telewizyjne, takie jak dziennikarz Kuba Wojewódzki, piłkarz Jerzy Dudek, aktorka Anna Lucińska, czy radiowiec Piotr Kędzierski oraz 30 dziennikarzy motoryzacyjnych.

– Wierzę, że ta premiera odbije się szerokim echem w mediach i dotrze do potencjalnych turystów – dodaje Lenartowicz.

W dniu premiery goprowcy zapewnili uczestnikom atrakcję. Osoby będące na wydarzeniu mogły zjechać na tyrolce ze szczytu wieży widokowej i poczuć adrenalinę. Widok auta na szczycie wieży, to było coś abstrakcyjnego. Turyści nie mogli uwierzyć, w to, co widzą.

Więcej materiałów i film w godzinach popołudniowych.

Czytaj także: Pożar za pożarem. Najpierw tartak w Mochnaczce, potem budynek gospodarczy w Stańkowej

Fot. Słotwiny Arena/
Grzegorz Lenartowicz/
Facebook/ Kuba Wojewódzki 

 

 

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama