Krynica – Zdrój: to był KULTowy koncert

Krynica – Zdrój: to był KULTowy koncert

Sobotni koncert pod Jaworzyną był dwugodzinnym pokazem maestrii muzycznej i streszczeniem 36 lat działalności zespołu, którego członkowie wiele lat temu pewnie nie spodziewali się, że  rzeczywiście KULT będzie tak powszechnie uznawany za KULTowy…

Kazik Staszewski –  autor KULTowych tekstów prowokuje, skłania do myślenia i pokazuje życie z innego, zaskakującego punktu widzenia.  Gdy dodamy do tego wysoki poziom wykonawczy muzyków, kapitalne instrumenty dęte i klawiszowe oraz nutkę nonszalancji, otrzymujemy muzyczną mieszankę wybuchową, która z hukiem eksploduje na scenie.

Choć wiele przebojów grupy liczy już kilkanaście wiosen, wciąż pozostają aktualne. Nic więc dziwnego, że w sobotni wieczór do Krynicy Zdroju zjechał tłum fanów zespołu, którzy dosłownie szaleli pod sceną.

„Kochaj mnie, a będę twoja” zabrzmiało na rozpoczęcie koncertu.  A później „Baranek” , „Amnezja”, „Arahja”, „Do Ani”, „Hej czy nie wiecie”, „Piosenka młodych wioślarzy”, „Gdy nie ma dzieci”, „Dziewczyna
bez zęba na przedzie”… Nie zabrakło żadnego z najbardziej znanych przebojów. Na zakończenie cała sala entuzjastycznie odśpiewała wraz z Kazikiem poruszającą i tak dobrze wszystkim znaną opowieść o „Celinie”.

Przed Kultem support zagrał zespół biorący udział w festiwalu supportów – Seven on Seven. Było rockowo, mocno i dynamicznie. Grupa z Siemianowic Śląskich zafundowała udane preludium dla legendy polskiej muzyki.

Na dwóch ostatnich koncertach cyklu Krynica Źródłem Kultury zagrają: w piątek 23 lutego Perfect, a w sobotę Andrzej Piaseczny. Piątek to również finałowy koncert Festiwalu Supportów, podczas którego poznamy zwycięzcę 3. edycji tego festiwalu. Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, placówkach Empiku oraz na stronie ebilet.pl.

Organizatorzy cyklu Krynica Źródłem Kultury: Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A., agencjaeventowa Especto.
Sponsorzy: Miasto Krynica-Zdrój i Polskie Koleje Linowe S.A.
Więcej szczegółów na www.krynicazrodlemkultury

Fot: Grzegorz Korzec

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.