Krynica – Zdrój. Szpital w uzdrowisku pod Jaworzyną ma cyfrowy aparat RTG wart ponad 1,5 mln zł.

W powiatowym szpitalu w Krynicy-Zdroju uroczyście otwarto nową pracownię RTG. Dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi, lekarze będą mogli robić tysiące zdjęć rocznie. To szczególnie ważne w okresie zimowym, kiedy na Sądecczyznę przyjeżdża wielu narciarzy i często potrzebują fachowej pomocy medycznej.

Zakupiliśmy aparat RTG wysokiej klasy za kwotę blisko 1,7 miliona złotych z dotacji Ministerstwa Zdrowia, Powiatu Nowosądeckiego i Fundacji Orlen – mówi Sławomir Kmak, dyrektor powiatowego Szpitala im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju. – To niezwykle potrzebny sprzęt. Zabezpiecza nam działanie pracowni na co najmniej kilkanaście lat.

Dotychczas w szpitalu funkcjonował aparat mający 17 lat.

Nowe urządzenie będzie wykorzystywane bardzo intensywnie. Skorzystają z niego przede wszystkim pacjenci ortopedyczni, pacjenci z naszej poradni, ale też każdy, kto wymaga zrobienia dobrej jakości diagnostyki RTG – dodaje dyrektor Sławomir Kmak. – Bardzo się cieszymy, że udało się zakupić najnowocześniejszy sprzęt dzięki Ministerstwu Zdrowia i wojewodzie, który bardzo szybko zaopiniował pozytywnie nasz wniosek. Bardzo dziękuję również staroście nowosądeckiemu Markowi Kwiatkowskiemu, całemu Zarządowi i Radzie Powiatu Nowosądeckiego za wsparcie finansowe.

Nowy aparat RTG Telekomando pozwoli na zrobienie tysięcy zdjęć rocznie. Został zakupiony ze środków Ministerstwa Zdrowia (1 547 093,74 zł), Fundacji ORLEN (40 tys. zł), budżetu Powiatu Nowosądeckiego (100 tys. zł). Całość projektu wyniosła 1 690 834,59 zł.

Fot. Maria Olszowska

Czytaj też:

Ból był nie do zniesienia. Błagała o pomoc. „Jest pani zbyt zdrowa” – powiedział lekarz….

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.