Krynica-Zdrój. Ogień zajął poddasze kamienicy przy ulicy Kraszewskiego

Krynica-Zdrój. Ogień zajął poddasze kamienicy przy ulicy Kraszewskiego

Krynica-Zdrój, pożar kamienicy, ulica Kraszewskiego

W Krynicy-Zdroju na ulicy Kraszewskiego trwa akcja ratunkowa. O godz. 16.59 Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu przyjęła zgłoszenie dotyczące pożaru kamienicy. Pierwotnie zagrożenie nie było duże. Zgłaszano pożar sadzy. W praktyce okazało się, że ogień objął drewnianą konstrukcję poddasza. Zamieszkiwana kamienica jest zagrożona.

Asp. sztab. Krystyna Ogorzałek z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu w rozmowie z portalem DTS24 potwierdza, że na miejscu są już strażacy JRG Krynica – Zdrój. Dociera też wsparcie z innych jednostek (stan na godz: 17.17).

– W Krynicy-Zdroju na ulicy Kraszewskiego rozprzestrzenił się ogień na poddaszu jednej z kamienic. W tej chwili trwają działania. Do akcji ratunkowej dołączają między innymi Ochotnicze Straże Pożarne z Tylicza, Muszyny, Muszynki oraz Mochnaczki Niżnej. Nie wykluczone, że pojawią się następne – mówi asp. sztab. Krystyna Ogorzałek z PSP Nowy Sącz.

AKTUALIZACJA (godz. 19.30): Strażakom udało się opanować zagrożenie. – Nikt nie ucierpiał. Trwa dogaszanie i zabezpieczanie miejsca zdarzenia. Część jednostek zakończyła już akcję – potwierdza w rozmowie z portalem DTS24 dyżurny operacyjny Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Czytaj także: Krynica-Zdrój. Tomasz Misztal podejmie próbę pobicia rekordu Polski w żonglowaniu kulami

Fot: Marek Jaśkiewicz/KrynicaTV

Share on twitter
Share on facebook