Krynica – Zdrój. Park Światła na Górze Parkowej gotowy na zimę!

Krynica – Zdrój. Park Światła na Górze Parkowej gotowy na zimę!

10 grudnia na krynickiej Górze Parkowej będzie bajkowo jak nigdy dotąd. Na ten dzień zaplanowano otwarcie Parku Światła oraz podróż w czasie do lat 30. XX wieku.

Wszyscy, którzy wyruszą historycznym i odrestaurowanym wagonem na szczyt Góry Parkowej – niech szykują się na niezapomniane wrażenia. Na szczycie czekać będzie Mikołaj z zapasem słodkości a cel podróży  rozbłyśnie milionem energooszczędnych lampek LED. Park Światła stanie się najjaśniejszym punktem w Krynicy-Zdroju.

Retro iluminacje już gotowe do tego, aby zachwycać i cieszyć oczy! Złote sanie z parą koni inspirowane historycznymi fotografiami Krynicy z lat 30. XX, imponująca ponad 6-metrowa fontanna świetlna, iskrzące altanki, połyskujący od świateł muzyczny patefon….

Na tarasie Kawiarni Parkowej nad głowami gości rozpościerać się będzie świetlny baldachim, stworzony z tysięcy połyskujących lampek. Świetlista zimowa aranżacja nie byłaby kompletna bez choinki, więc będzie i ona.

Zaplanowano również sentymentalną podróż w czasie. Goście podczas spotkania przeniosą się do zimowych tradycji lat 30. ubiegłego wieku – są wśród nich narty, dancing i brydż – to niewątpliwie trzy wielkie miłości i najważniejsze rozrywki bywalców kurortów w okresie XX-lecia międzywojennego.
Miłośnicy mody oraz ciekawi stylu retro, który królował wówczas na salonach, będą podziwiać pokaz strojów z dawnych lat. Będzie okazja samemu założyć najmodniejsze suknie, garnitury oraz dodatki z minionej epoki i uwiecznić chwilę na retro fotografii w foto-budce.
Share on twitter
Share on facebook