Dziś, w godzinach 11:00 – 16:00, obok pomnika Adama Mickiewicza przy Alei Nowatorskiego w Krynicy-Zdroju wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie zbadać swoje płuca.

Wykwalifikowane pielęgniarki przeprowadzą badanie spirometryczne – proste, nieinwazyjne badanie oddechu.

Dodatkowo, na stoisku dostępny będzie POChP Skaner - narzędzie, za pomocą którego, odpowiadając na kilka pytań, można ocenić ryzyko ewentualnego zachorowania na POChP.

Wszystko to wydarzy się w ramach 5 edycji kampanii Płuca Polski, której celem jest edukowanie i uświadamianie społeczeństwa w zakresie przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) oraz idiopatycznego włóknienia płuc (IPF). Są to schorzenia, na temat których wiedza społeczeństwa dotycząca zagrożeń, ryzyka i konsekwencji jest nadal niewystarczająca.

„Dzięki badaniom spirometrycznym organizowanym w ramach kampanii Płuca Polski, chcemy zadbać o kondycję płuc naszych mieszkańców i odwiedzających nas kuracjuszy” – przekonuje Piotr Ryba, Burmistrz Krynicy-Zdroju. „Zachęcam wszystkich do odwiedzenia stoiska i skorzystania z bezpłatnej konsultacji, którą daje ta akcja” – dodaje Burmistrz.

BOBO

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.