Krynica. Pożar w restauracji. Pracownicy próbowali go gasić

Krynica. Pożar w restauracji. Pracownicy próbowali go gasić

Krynica-Zdrój pożar w restauracji

Wczoraj (21 maja) w jednej z krynickich restauracji wybuchł pożar. Ogień pojawił się w piwnicy i pracownicy bezskutecznie próbowali sobie z nim poradzić.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krynicy-Zdroju zostali zadysponowani na ulicę Piłsudskiego o godzinie 14:18. Kiedy dotarli na miejsce, z okien i drzwi pomieszczeń piwnicznych wydobywał się dym.

W chwili powstania pożaru w pomieszczeniach technicznych restauracji przebywały dwie osoby. Pracownicy usiłowali ugasić ogień, ale nie udało się. Wyszli z budynku, nie odnosząc żadnych obrażeń. Najemca odłączył dopływ prądu do lokalu.

Strażacy weszli do budynku w sprzęcie ochrony dróg oddechowych z linią gaśniczą oraz kamerą termowizyjną. Zlokalizowano źródło ognia jakim było wyposażenie kominka oraz drewniany wystrój wnętrza jednego z pomieszczeń – relacjonują funkcjonariusze PSP.

Jak dodają, w pobliżu jednego z okien, z których wydobywał się dym, stał samochód. Wkrótce został jednak przeparkowany.

Strażacy sprawdzali wyższe piętra budynku i otwierali okna, aby oddymić pomieszczenia. Wynosili na zewnątrz nadpalone elementy i dogaszali je. W niektórych trudnodostępnych miejscach drewnianej zabudowy walczyli z ogniem za pomocą proszku gaśniczego.

Na koniec użyli wentylatora mechanicznego do oddymienia budynku i sprawdzili wszystkie pomieszczenia za pomocą mierników wielogazowych. Ich działania trwały ponad godzinę.

fot. PSP w Nowym Sączu

Czytaj też: Sędziszowa. Czworonożny Motor znalazł podpalacza

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.