Krynica. Policja zarekwirowała dorodne krzaki konopi. 21-letni kryniczanin uprawiał je w zaroślach

krzewy konopi indyjskich uprawiane w zaroślach nieopodal Krynicy

Kryniccy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Krynica- Zdrój, który w zaroślach uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli 6 krzewów tej rośliny w różnej fazie wzrostu. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

4 sierpnia funkcjonariusze przeprowadzili działania na terenie jednej z miejscowości w gminie Krynica-Zdój. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że mieszkaniec tej gminy, ma związek z narkotykami. Ustalenia potwierdziły się. Trop zaprowadził do miejsca w zaroślach, gdzie mężczyzna uprawiał konopie.

W trakcie przeszukania policjanci ujawnili 5 doniczek z krzewami o charakterystycznym wyglądzie i zapachu. Nieopodal trafili na rosnący w ziemi kolejny większy krzew. 21-latek przyznał, że rośliny należą do niego, sam je zasadził i pielęgnował.

Został zatrzymany i przewieziony do miejscowego komisariatu Policji, gdzie usłyszał zarzuty hodowania wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, konopi innych niż włókniste (art. 63 ustawy). Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

 

 

Czytaj też:

,,Dzikie wysypisko” w Kamionce Wielkiej? Policja sprawcę namierzyła, właściciel działki tłumaczy, skąd to zamieszanie

 

fot. KMP  w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.