Krynica – Zdrój wypięknieje. Samorząd zdobył pieniądze

Samorząd Krynicy Zdroju wywalczył pieniądze na renowację Bulwarów Dietla, Parku im. Mieczysława Dukieta, Deptaku oraz na przywrócenie zielonego salonu uzdrowiskowego na Polanie Janówka.

Gminie udało się wygrać konkurs zorganizowany przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Władze Małopolski dofinansują 10 zgłoszonych wniosków. Połowa z nich pochodzi z Krynicy-Zdroju.

– To świetna wiadomość dla naszego miasta. Pozyskane pieniądze umożliwią dalszy wzrost atrakcyjności Krynicy-Zdroju jako miejsca o dużych walorach turystyczno-uzdrowiskowych oraz kluczowym znaczeniu dla promocji Małopolski na arenie krajowej i międzynarodowej – mówi Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy-Zdroju.

– Wybrane do dofinansowania projekty obejmują rewitalizację centralnej historycznej przestrzeni Krynicy-Zdroju, w tym między innymi remont Deptaku, muszli koncertowej, alejek spacerowych,m ulic Bulwary Dietla i Nowotarskiego, rewitalizację zieleni, remont i modernizację  fontann oraz koryta potoku Kryniczanka wraz z kładkami dla pieszych – wylicz burmistrz.

Wartość projektów wybranych do dofinansowania złożonych przez Gminę Krynica-Zdrój:

Łączny koszt projektów: 29 606 483,43 zł

Maksymalne dofinansowanie: 22 204 862,40 zł

Wkład własny gminy: 7 401 621,03 zł

Foto: Autorska Agencja Projektowa Jerzy Wowczak.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.