Nowy Sącz, Krynica: Policjanci i strażnicy miejscy pilnują aby ludzie zachowali dystans…

Policjanci z Nowego Sącza i Krynicy-Zdroju od dzisiaj patrolują miasta wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskich. Ich wspólna misja polega na sprawdzaniu czy mieszkańcy respektują nowe zasady bezpieczeństwa.

wsb3

Podstawą naszych działań jest m.in. Polecenie Wojewody Małopolskiego z 31 marca 2020 roku, skierowane do Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów gmin i miast z obszaru województwa małopolskiego. Funkcjonariusze obu służb zwracają szczególną uwagę na osoby grupujące się, zachowaną między pieszymi odległość (ok. 2 metrów) oraz osoby niepełnoletnie, które od 1 kwietnia mogą przebywać na zewnątrz jedynie w obecności rodzica, opiekuna prawnego lub osoby dorosłej – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Przypominamy, że obowiązuje zakaz wychodzenia z domu z wyjątkiem:

·         dojazdu do pracy – jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.

·         wolontariatu – jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.

·         załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego – będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi czy wyprowadzić psa.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie prosimy wszystkich mieszkańców o rozsądek i odpowiedzialność. Dla dobra każdego z nas, należy stosować się do wydawanych zaleceń, unikać gromadzenia się i przebywania w miejscach, gdzie narażamy się na zakażenie.  Osoby objęte kwarantanną bezwzględnie powinny pozostać w domach, stosując się do decyzji służb sanitarnych. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny grozi grzywna w wysokości do 30 tys. złotych – ostrzegają mundurowi.

 

CZTERY TYGODNIE Z KORONAWIRUSEM – PRZYGLĄDAMY SIĘ LICZBOM

PILNE! POTRZEBNY MATERIAŁ OD KTÓREGO ZALEŻY ZDROWIE I ŻYCIE LUDZI #WSPIERAMBIZNESZDOMU

WAŻNE! ZUS OD DZIŚ PRZYJMUJE WNIOSKI O ZWOLNIENIE ZE SKŁADEK. POBIERZ WNIOSEK!

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]