Krużlowa Niżna. Wkrótce wyrok w sprawie wypadku, w którym zginęła Angelika

Krużlowa Niżna. Wkrótce wyrok w sprawie wypadku, w którym zginęła Angelika

Karol F. 18-letnia Angelika, wypadek, Audi A6, bliźniacy jednojajowi

W Sądzie Rejonowym w Gorlicach odbyła się druga rozprawa ws. wypadku, w którym zginęła 18-letnia Angelika. Nie przyniosła ona jednak rozstrzygnięcia. Wyrok zapadnie najprawdopodobniej na trzeciej rozprawie, która już wkrótce.

W marcu, na pierwszej rozprawie przesłuchano 11 świadków i oskarżonego – Karola F. W jego zeznaniach nic się nie zmieniło. Nie przyznał się do winy. Druga rozprawa odbyła się wczoraj, 25 kwietnia. Ona również nie przyniosła rozwiązania.

– Sąd musi jeszcze na pewne okoliczności przesłuchać jednego świadka, który już wcześniej zeznawał, dlatego sprawa nie zakończyła się wczoraj. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 4 maja. O ile się nic nie zmieni, 4 maja zapadnie w tej sprawie wyrok – przekazał w rozmowie z naszą redakcją sędzia Bogdan Kijak, rzecznik Sądu Okręgowego w Nowym Sączu.

Tragiczny wypadek

25 czerwca 2018 roku około godziny 5.00 w Krużlowej Niżnej kierowca srebrnego Audi A6 stracił panowanie nad pojazdem, w efekcie czego auto dachowało na przydrożnej łące. Samochodem podróżowała grupa przyjaciół – 18-letnia Angelika i 19-letni bliźniacy – Kamil i Karol.

Karol F. po wypadku uciekł z miejsca zdarzenia zostawiając w rozbitym Audi swojego brata i nieprzytomną przyjaciółkę. Policjanci przeczesali teren i po około dwóch godzinach znaleźli go w zaroślach. Zarówno on, jak i jego brat trafili do szpitala. Obaj byli pod wpływem alkoholu – Kamil miał 1,2, a Karol 0,7 promila. We krwi Karola wykryto także amfetaminę. Żaden z nich nie przyznał się do prowadzenia samochodu. Twierdzili, że kierowcą była Angelika, która zginęła na miejscu. Nastolatka w przeciwieństwie do nich była trzeźwa.

Skomplikowane śledztwo

Ustalenie sprawcy tragicznego wypadku nie było łatwe, gdyż bracia są bliźniakami jednojajowymi, a co za tym idzie – ich DNA jest identyczne. Uczestnicy wypadku nie mieli zapiętych pasów, więc w trakcie dachowania mogli przemieszczać się wewnątrz samochodu. Badania śladów krwi i obrażeń poszkodowanych nie dały jednoznacznej odpowiedzi, który z braci prowadził pojazd. Ustalono jedynie, że Angelika siedziała na tylnym siedzeniu i zginęła od uderzenia głową w sufit.

W grudniu ubiegłego roku, nastąpił przełom w śledztwie. Wyniki przeprowadzonej ekspertyzy opierającej się na znalezionych mikrośladach m.in. na oparciu fotela kierowcy i poduszce powietrznej pasażera pozwoliły postawić zarzuty Karolowi F.. To on, jak ustalili śledczy, tragicznego poranka siedział ze kierownicą Audi A6. Mężczyzna jest oskarżony o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu i amfetaminy oraz prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu i narkotyków. Za to grozi mu nawet 12 lat więzienia. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Fot. arch. PSP w Nowym Sączu 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.