Krasne Potockie. Przewrócił się samochód ciężarowy

Krasne Potockie - przewrócony samochód ciężarowy

Na drodze gminnej w miejscowości Krasne Potockie (gm. Chełmiec) przewrócił się dzisiaj (23 sierpnia) samochód ciężarowy. Kierowcy pojazdu na szczęście nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 11:00. Samochód leżał na prawym boku poza jezdnią. Wyciekały z niego płyny eksploatacyjne. Kierowca zdołał opuścić auto jeszcze przed przybyciem służb, nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

Na miejsce zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Krasne Potockie. Przyjechał też patrol policji. Strażacy odłączyli akumulator w pojeździe i przygotowali prąd wody z szybkiego natarcia. Pod wyciekający płyn (którym okazał się być AdBlue, służący do oczyszczania spalin) podłożono pojemnik. Druhowie z OSP zabezpieczali miejsce zdarzenia do momentu całkowitego spuszczenia płynu z instalacji.

Kierowca podjął kroki w celu rozładowania pojazdu, na którym znajdowały się opony samochodowe, oraz usunięciu go z miejsca zdarzenia – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

fot. PSP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.