W Krynicy-Zdroju darmowa mammografia dla mieszkanek powiatu

Mieszkanki powiatu nowosądeckiego będą mogły zrobić w Krynicy-Zdroju darmowe badania mammograficzne. Mobilna pracownia stanie 3 września obok Pasażu Krynickiego przy ul. Kraszewskiego 1 i będzie czynna od godziny 8:00 do 14:00.

Finansowane przez NFZ badania dotyczą ubezpieczonych kobiet w wieku 50-69 lat, które nie miały mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Przebadanie zostaną także panie, które są w grupie ryzyka i w ubiegłym roku otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Program nie obejmuje natomiast kobiet, u których wcześniej zdiagnozowano w piersi zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym.

– Przed badaniem wymagana jest rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na  stronie http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED – informują organizatorzy.

Informacje na temat mammografii znaleźć można na stronie www.mammo.pl.

fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Poszkodowanego wieziono kilkanaście kilometrów do śmigłowca. LPR nie zawsze może lądować na miejscu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.