Kraków: sądeczanie ukradli drogi sprzęt oraz… klocki warte kilka tysięcy

Kraków: sądeczanie ukradli drogi sprzęt oraz… klocki warte kilka tysięcy

Kilka dni temu krakowscy policjanci ujęli czwórkę rabusiów, którzy okradli salon ze sprzętem RTV oraz sklep z zabawkami. Złodziejami okazali się być mieszkańcy Nowego Sącza. Młodym ludziom grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– W jednym z salonów sprzedaży sprzętu rtv, pracownicy ochrony ujęli troje nowosądeczan, którzy zrabowali ze sklepowych półek drony oraz laptopa o łącznej wartości sięgającej 17 500 zł. O zdarzeniu poinformowano dyżurnego Komisariatu Policji VIII w Krakowie, który niezwłocznie na miejsce skierował patrol mundurowych – informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy KWP w Krakowie.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn: 19- i 20-latka, a także 25-letnią kobietę. Okazało się, że czwarty ze złodziei zdążył uciec.

– Sprawą zajęli się kryminalni z „Ósemki”. Intensywne czynności operacyjne, szybko doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 17-letniego zbiega – wyjaśnia mł. insp. Gleń.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sądeczanom dwóch zarzutów kradzieży. Okazało się bowiem, że łupem czwórki złodziei padł nie tylko laptop i drony, ale i klocki o wartości niemal 3 tysięcy złotych, które wynieśli ze sklepu z zabawkami.

fot. ilustr. pixabay / KWP w Krakowie

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.