Kradzież na niedzielnej mszy. Łupem złodzieja padła torebka

Kradzież na niedzielnej mszy. Łupem złodzieja padła torebka

torebka

Kiedy jedna z mieszkanek naszego regionu wracała z niedzielnej mszy, zorientowała się, że w kościele zostawiła swoją torebkę. Szybko zawróciła, jednak torebki już tam nie było. Przepadły też dokumenty, telefon i gotówka.

Do kradzieży doszło 5 marca w jednym z kościołów w Gorlicach. Gdy właścicielka torebki zorientowała się, że padła ofiarą złodzieja, spróbowała zlokalizować swój telefon przy pomocy specjalnej aplikacji – bezskutecznie. Jednak kilka godzin później z rodziną kobiety skontaktowała się osoba, która znalazła portfel, dokumenty i telefon w jednej z miejscowości w województwie podkarpackim. Okazało się, że z portfela zniknęła gotówka. Sprawczyni kradzieży – 34-latka z Gorlic – została zatrzymana następnego dnia. Złodziejka zdążyła już wydać kilkaset złotych. Kobieta odpowie przed sądem, grozi jej teraz nawet 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach apelują o ostrożność. Przygotowali kilka porad (zacytowanych poniżej), dzięki którym można uniknąć sytuacji, w której znalazła się okradziona gorliczanka.

– zwracajmy uwagę co się dzieje wokół nas, czy ktoś nas nie obserwuje;

– zachowujmy szczególną ostrożność w miejscach, gdzie występuje duży tłok, czy ktoś nie pcha się na nas kiedy np. wchodzimy do sklepu lub komunikacji miejskiej;

– przypominamy paniom, aby swoje torebki, jeżeli są np. w sklepie czy kościele nie wieszały gdzieś koło siebie, ale trzymały zawsze z przodu, blisko ciała; sprawdzajmy czy torebki są zapięte, a portmonetka i telefon leżą na dnie torebki;

– nie trzymajmy cennych przedmiotów (telefonów, portfeli, dokumentów) w zewnętrznych kieszeniach, zwłaszcza tylnych;

– zostawiajmy samochód i rower dobrze zabezpieczone w miejscach do tego przeznaczonych, oznaczonych i oświetlonych;

– nie pozostawiajmy przedmiotów wartościowych w widocznym miejscu wewnątrz samochodu;

– nie przewoźmy przedmiotów wartościowych na siedzeniach auta, może skończyć się to ich utratą i padną łupem złodziei np. podczas zatrzymania pojazdu przed skrzyżowaniem.

fot. ilustr.: pixabay.com


Czytaj też:

Nowi policjanci po ślubowaniu. Trafią też do naszego regionu

Reklama