Kradli pieniądze z myjni i paliwo z baków

aresztowanie

Włamywali się do urządzeń myjni samochodowych, a ich łupem padło w sumie ponad 6 tysięcy złotych. Kradli też paliwo z baków maszyn budowlanych. 35 i 20-latek usłyszeli już zarzuty.

Na początku sierpnia do gorlickich policjantów trafiły zgłoszenia dotyczące włamań do automatów wrzutowych w myjniach samochodowych. W trakcie śledztwa okazało się, że do kilkunastu podobnych kradzieży doszło też w lipcu. Włamania miały miejsce w powiecie gorlickim i w sąsiednich powiatach. Co więcej, właściciele myjni sami czasem nie wiedzieli o kradzieżach. W sumie ,,zniknęło” ponad 6 tysięcy złotych, a straty związane z uszkodzeniami automatów zostały oszacowane na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Ponadto, w jednej z podgorlickich miejscowości ktoś kradł paliwo z baków maszyn budowlanych.

Policjanci z KPP w Gorlicach ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o te przestępstwa. Są to mieszkańcy powiatu gorlickiego – 35 i 20-latek.

– Zebrany materiał dowodowy pozwoli na postawienia 35-latkowi 14 zarzutów włamań i 6 usiłowań włamania do automatów myjni samochodowych i baków maszyn budowlanych. Jego kompan uczestniczył w dwóch włamaniach i takie też usłyszał zarzuty – relacjonują gorliccy funkcjonariusze.

Obaj mężczyźni decyzją prokuratora zostali objęci dozorem policyjnym. Za swoje przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Nowy Sącz. Nie żyje mężczyzna, który skoczył z mostu do Dunajca

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.