Grybów. Stracił panowanie nad pojazdem. Auto dachowało

wypadek w Grybowie

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj (9 sierpnia) na osiedlu Biała Wyżna w Grybowie. Na łuku drogi kierowca stracił panowanie nad samochodem, w wyniku czego auto dachowało i zatrzymało się na poboczu. Służby zostały zadysponowane do działań o 23:27.

Kiedy zastępy straży pożarnej dotarły na miejsce, około 20-letni kierowca wciąż znajdował się w pojeździe. Był przytomny i skarżył się na dolegliwości.

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren, ewakuowali poszkodowanego mężczyznę z samochodu i udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie kierowca trafił pod opiekę załogi karetki pogotowia ratunkowego.

– Dalsze czynności polegały na udrożnieniu drogi, oświetleniu miejsca zdarzenia z masztu pojazdu ratowniczego, wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki oraz sprawdzeniu pojazdu pod względem wycieków. Dokonano sorpcji rozlanych płynów oraz sprawdzono miejsce pod kątem osób postronnych mogących znajdować się pod pojazdem lub w jego pobliżu – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Wkrótce na miejsce dotarła laweta Pomocy Drogowej i zniszczony samochód został zabrany.

W działaniach, które trwały około dwóch godzin, uczestniczyli strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Grybów Biała. Policjanci prowadzili czynności, które pomogą w ustaleniu okoliczności zdarzenia.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.