Kowboj Mularczyk i rockman Romanek. Tak kiedyś bawili się politycy…

Kowboj Mularczyk i rockman Romanek. Tak kiedyś bawili się politycy…

Radny Patryk Wicher jako król, poseł Arkadiusz Mularczyk jako kowboj, były poseł Andrzej Romanek jako żydowski kupiec oraz rockman – w takie postaci m.in. wcielali się kilka lat temu politycy z naszego regionu, podczas występów w Sądeckich Szopkach Noworocznych. Ostatnia taka szopka została wystawiona w lutym trzy lata temu. Potem pomysłodawcy zaprzestali organizacji widowiska.

Podczas trzech edycji szopek, politycy śpiewali piosenki oraz bawili publiczność, próbując swoich sił w skeczach i piosenkach. Wśród polityków objawiły się talenty recytatorskie, wokalne i aktorskie, a posłowie oraz samorządowcy pokazali, że potrafią, choć na chwilę, odrzucić urzędnicze krawaty i garsonki i ponad podziałami politycznymi zabawić się na całego. Bo temu m.in. podobnie jak szopki Jacka Fedorowicza, miało służyć widowisko.

Szopki organizowane były w latach 2013, 2014 i 2015 w siedzibie Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu.

Pomysłodawca i autor scenariuszy, Dariusz Izworski, podkreślał, że:

-Szopka ma przede wszystkim być wydarzeniem, które stara się nadać nieco koloru zimowej szarudze. Ma ona również jednoczyć ludzi reprezentujących różne środowiska – w tym polityków, którzy – nie kryję – sami po wielokroć dostarczają nam powodów do tego, żeby z polityki się śmiać. Szopka nie jest również – co często mi zarzucano – żadnym dublem swojej krakowskiej starszej siostry – mówił w 2014 roku w jednym z wywiadów.

Podczas ostatniej szopki, w roku 2015, za namową organizatorów, czyli Stowarzyszenia „Orion” oraz Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu, na scenie zaprezentowali się: poseł Arkadiusz Mularczyk, ówczesny poseł Andrzej Romanek, radny Patryk Wicher, Michał Mółka, Marta Mordarska, Tomasz Basta, Michał Kądziołka, Wiesław Kądziołka, Wiesław Janczyk, Tomasz Cisoń.

Ich (i nie tylko) popisy można przypomnieć sobie poniżej: 

II Sądecka Szopka Noworoczna – 2014 

https://www.youtube.com/watch?v=rviCSwGA72E

III Sądecka Szopka Noworoczna – 2015:

Fot. Z arch. strony internetowej posła Andrzeja Romanka.  

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama