Kosmiczna energia w krynickiej Pijalni za sprawą Ralpha Kaminskiego

Kosmiczna energia w krynickiej Pijalni za sprawą Ralpha Kaminskiego

Publiczność, niczym zahipnotyzowana, chłonęła niezwykłą muzyczno-wizualną ucztę, którą przygotował Ralph Kaminski wraz z zespołem My Best Band In The World. Koncert był jak spektakl, a największe wrażenie robiła ogromna dbałość o szczegóły – każdy dźwięk, ruch, wyraz twarzy, kostium czy element scenografii był starannie dopracowany.

Zgromadzeni 28 lipca w krynickiej Pijalni Głównej śpiewali wraz z artystą i każdy utwór nagradzali gromkimi brawami. Nie obyło się bez bisu, na początku którego Ralph z towarzyszącym mu zespołem wyjątkowo rozruszał publiczność, organizując ,,kosmiczny fitness”.

Koncert odbył się w ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury i wpisał w trasę Ralpha Kaminskiego pod nazwą „Kosmiczne Energie”, promującą płytę „Młodość”. To właśnie głównie utwory z tego albumu, takie jak „Autobusy”, „Kosmiczne Energie”, czy też „Wszystkiego najlepszego”, można było usłyszeć podczas występu w Krynicy-Zdroju. Nie brakło także nieco starszych kawałków (na przykład „Meybick Song”), a także tych, które powstały we współpracy z innymi artystami ( jak „Pożegnanie z bajką”, „TOWSZYSTKOBYŁODLACIEBIE”).

Ralph Kamiński wystąpił na krynickiej scenie po raz pierwszy, choć wcześniej odwiedzał już uzdrowisko. Podczas koncertu opowiadał o babci, która goszcząc w Krynicy, zachwalała tutejsze lody oraz o tym, jak sam uczył się jazdy na nartach.

– Marzyłem, aby wyjechać w gondoli i zjechać z takiej wielkiej góry, ale jeszcze mi się nie udało, bo muszę uważać, żeby się nie połamać – śmiał się artysta.

Ralph Kaminski

Ralph Kaminski, czyli Rafał Stanisław Kamiński, pochodzi z Jasła. Jest piosenkarzem, kompozytorem, autorem piosenek, multiinstrumentalistą i producentem muzycznym.

W 2009 wystąpił w programie Szansa na sukces, dwa lata później zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu „Carpathia 2011”. Z kolei w 2012 wziął udział w przesłuchaniach do drugiej edycji talent show X Factor.

W 2016 r. wydał debiutancki album studyjny pt. Morze. Trzy lata później zwyciężył w finale 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. 22 listopada 2019 roku wydał album pt. Młodość, który dotarł do 17. miejsca oficjalnej listy sprzedaży w Polsce.

Od lat współpracuje z zespołem My Best Band In The World.

Krynica Źródłem Kultury

Tegoroczny cykl pod nazwą Krynica Źródłem Kultury  jest już siódmą edycją wydarzenia, w ramach którego w Pijalni Głównej goszczą największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej i kabaretowej. Tradycyjnie impreza odbywa się w zimie, jednak tym razem została przełożona na miesiące letnie w związku z pandemią COVID-19. Wszystkie koncerty odbywają się w reżimie sanitarnym i są „siedzące” ze względu na obecne obostrzenia.

W ramach tegorocznej edycji wydarzenia wystąpili już: Daria Zawiałow, Andrzej Piaseczny, Kwiat Jabłoni, Cleo, Lady Pank, Krzysztof Zalewski, LemON, Ørganek, Dżem, Kasia Kowalska, sanah, a także Ralph Kaminski.

Przed nami są jeszcze koncerty następujących wykonawców:

  • 4 sierpnia – Kazik,
  • 20 sierpnia – Łąki Łan,
  • 27 sierpnia – Roksana Węgiel,
  • 27 sierpnia – IRA,
  • 28 sierpnia – Muniek i Przyjaciele.

fot. Kinga Nikiel-Bielak

Czytaj też: Młoda Mama ze Starego Sącza potrzebuje ludzi – aniołów. Trwa walka z groźnym przeciwnikiem