Korzenna. Zacięta walka o fotel wójta. Przesądziło 256 głosów

Korzenna. Zacięta walka o fotel wójta. Przesądziło 256 głosów

Korzenna, wójt

Do PKW spłynęły już dane z wszystkich czternastu obwodów głosowania w gminie Korzenna. Walka pomiędzy Leszkiem Skowronem i Rafałem Gajewskim była bardzo wyrównana. Wygląda na to, że o wyniku wyborów przesądziło 256 głosów, zapewniając piątą kadencję obecnemu włodarzowi. Spore zmiany natomiast w radzie.

Jak zapowiadaliśmy TUTAJ, w gminie Korzenna o reelekcję starał się wójt Leszek Skowron. Jego jedynym przeciwnikiem był Rafał Gajewski – 31-latek z Lipnicy Wielkiej. Leszek Skowron uzyskał w sumie 3729 głosów – 51,78%. Najwyższy procent poparcia zdobył w miejscowości Mogilno, najniższy – w Jasiennej. Przypomnijmy, że jest już wójtem od czterech kadencji. Ma 57 lat i mieszka w Korzennej.

– Bardzo dziękuję za udzielone poparcie i powierzenie mi zaszczytnej roli Wójta Gminy Korzenna na kolejną kadencję. Dołożę wszelkich starań, by krok po kroku rozwiązywać problemy nurtujące mieszkańców, a życie w naszej gminie było coraz bardziej komfortowe. Wszystkim, którzy poparli mojego rywala dziękuję za krytyczne uwagi. Biorę je sobie mocno do serca, by sposób sprawowania funkcji wójta był zgodny z Państwa oczekiwaniami. Mojemu konkurentowi Rafałowi Gajewskiemu gratuluję bardzo dobrego wyniku. Składam też gratulacje wszystkim osobom, które wolą wyborców zasiadać będą w Radzie Gminy Korzenna – napisał w mediach społecznościowych Leszek Skowron.

Rafał Gajewski zyskał natomiast zaufanie 3473 osób – 48,22%. Od 2018 roku jest radnym gminy Korzenna – jedynym, który dostał się wtedy do rady z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, a nie z KWW Leszka Skowrona.

Serdecznie gratuluję świetnego wyniku mojemu kontrkandydatowi, a wam drodzy mieszkańcy z całego serca dziękuję za tak ogromne poparcie i za zaufanie. W kampanii wyborczej odwiedziłem ponad 2000 domów, rodzin. Niestety, nie udało mi się dotrzeć do wszystkich. Bardzo Wam dziękuję za miłe spotkania, ciekawe rozmowy i konstruktywne propozycje i uwagi – napisał Rafał Gajewski, dziękując między innymi swoim wyborcom.

Po tegorocznych wyborach nastąpią jednak spore zmiany w radzie gminy Korzenna. Zabraknie w niej choćby dotychczasowego przewodniczącego – Szymona Semli. Wejdzie do niej 8 osób z komitetu Rafała Gajewskiego. Są to: Teresa Zieleń (Lipnica Wielka, Bukowiec), Szymon Ćwik (Lipnica Wielka), Wiesław Kracoń (Jasienna), Urszula Wideł (Korzenna), Janusz Szambelan (Niecew, Korzenna), Paweł Bielak (Siedlce, Słowikowa), Przemysław Polański (Wojnarowa) i Mariusz Wolski (Wojnarowa).

Natomiast radnymi z komitetu Leszka Skowrona będą: Jacek Fornagiel (Koniuszowa), Włodzimierz Dzięgiel (Łęka), Piotr Stawiarski (Janczowa), Paweł Rola (Mogilno), Paweł Miłkowski (Łyczana, Trzycierz), Alicja Górowska (Miłkowa) oraz Mieczysław Górka (Posadowa Mogilska), czyli 7 osób.

AKTUALIZACJA: Około godziny 8:30 ze strony PKW wycofano wyniki z jednego z obwodów głosowania w Gminie Korzenna. Obecnie brakuje danych z Lipnicy Wielkiej.

AKTUALIZACJA (godz. 10:10): na stronie PKW znów dostępne są wszystkie wyniki z gminy Korzenna. Nie różnią się od tych, które podawaliśmy uprzednio.

Frekwencja w gminie Korzenna sięgnęła 64,74% – było 7 277 ważnych kart do głosowania w wyborach na wójta. Najwyższą frekwencję odnotowano w Miłkowej – 71,82%, a najniższą w Bukowcu – 47,03%.

W galerii poniżej wyniki głosowania w poszczególnych komisjach w gminie Korzenna oraz dane dotyczące frekwencji.

fot. Wójt Gminy Korzenna Leszek SkowronRafał Gajewski

Reklama