Korzenna. Rafał Gajewski powalczy z Leszkiem Skowronem o fotel wójta

Korzenna. Rafał Gajewski powalczy z Leszkiem Skowronem o fotel wójta

Rafał Gajewski, Leszek Skowron

Jak już informowaliśmy, obecny wójt gminy Korzenna Leszek Skowron ma zamiar wystartować w nadchodzących wyborach samorządowych. Wiadomo już, że w walce o fotel włodarza będzie miał przynajmniej jednego rywala. Dziś o swojej kandydaturze poinformował Rafał Gajewski.

– Już od dłuższego czasu wielu mieszkańców namawiało mnie do startu w wyborach, a ja jako radny ostatniej kadencji też przekonałem się o tym, że czas na zmianę narracji na linii gmina i mieszkańcy. Wiele udało się już w naszej gminie zrobić, ale okazało się, że nie zawsze przystawało to do rzeczywistych potrzeb poszczególnych sołectw. Jeśli chcemy się rozwijać, to musi się zmienić. Musimy bardziej zaufać samym mieszkańcom – zaznacza Rafał Gajewski.

We wpisie w mediach społecznościowym podkreśla, że dla wykorzystania potencjału gminy i poszczególnych sołectw niezbędne jest zaangażowanie mieszkańców oraz szacunek pomiędzy nimi a samorządem, nawet mimo różnych poglądów.

Mieszkaniec Lipnicy Wielkiej od 2018 roku jest radnym gminy Korzenna – jedynym, który dostał się do rady z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, a nie z KWW Leszka Skowrona. Ma 31 lat i pracuje jako dziennikarz portalu Sądeczanin. Jest także członkiem zespołu Eleganci.

– Wyznacznikiem sukcesu gminy są nie tylko wielkie inwestycje, ale przede wszystkim to, że mieszkańcy czują się prawdziwymi gospodarzami miejsca, w którym mieszkają. I na to chcę postawić: na systematyczny dialog, na wspólne decyzje, na realność składanych mieszkańcom deklaracji. Bo to nie mieszkańcy są dla gminy, tylko gmina dla mieszkańców – pisze Rafał Gajewski.

Przypomnijmy, że 20 stycznia obecny włodarz gminy Korzenna potwierdził, że będzie starać się o reelekcję. Informowaliśmy o tym TUTAJ. Obecnie trwa czwarta kadencja Leszka Skowrona na stanowisku wójta.

– W związku z nadchodzącymi wyborami samorządowymi oficjalnie potwierdzam, że będę się ubiegał ponownie o poparcie Mieszkańców Gminy Korzenna. Dziękując za dotychczasowe poparcie i efektywną współpracę, mam nadzieję, że propozycje na kolejną kadencję, które wkrótce przedstawię, spotkają się z Państwa aprobatą – pisał w mediach społecznościowych wójt Leszek Skowron.

Wśród zarejestrowanych do dziś komitetów z gminy Korzenna oprócz tych Rafała Gajewskiego i Leszka Skowrona znalazły się także dwa z Posadowej Mogilskiej – KWW Razem dla Gminy Korzenna oraz KWW Gmina Korzenna Nasza Ojczyzna, a także KWW Uczciwa Gmina Korzenna z Mogilna. Na razie jednak nie wiadomo, czy pojawi się kolejny kandydat na wójta.

fot. Wójt Gminy Korzenna Leszek Skowron, Rafał Gajewski