Korzenna: wiemy, kto wykona remont dworu w Lipnicy Wielkiej

Remontem i przebudową dworu w Lipnicy Wielkiej zajmie się lokalna firma GRAND. W ramach inwestycji opiewającej na kwotę 2, 93 mln zł przewidziana jest nie tylko kompleksowa renowacja obiektu, ale także zespołu parkowego. Finalizacja prac przewidziana jest na koniec sierpnia 2018 r. 

WSB2020

- Dwór ma być atrakcją turystyczną i miejscem organizacji wydarzeń kulturalnych o szerszych zasięgu. W projekcie przewidziano organizację na terenie odrestaurowanego obiektu: koncertów, żywych lekcji historii, spotkań tematycznych, biesiad galicyjskich, warsztatów tematycznych, szkoleń, konferencji i spotkań okolicznościowych - zapowiada wójt gminy Korzenna Leszek Skowron.

- Będą też prezentowane ekspozycje stałe i czasowe. Nie zabraknie również możliwości zwiedzania obiektu z przewodnikiem dla grup zorganizowanych, ale także indywidualnych gości. Do dyspozycji turystów będą prezentacje multimedialne i usługi przewodnika w języku migowym - dodaje.

W odnowionym dworze siedzibę znajdą również zespoły muzyczne, takie jak Lipniczanie i Mali Lipniczanie.

Dwór w Lipnicy Wielkiej został wybudowany na przełomie XIX i XX wieku. Jego budowę rozpoczął Antoni Długoszewski, prawdopodobnie w 1902 roku. Po II wojnie światowej doszło do parcelacji obiektu. Przez lata budynek pełnił różne role, a w tym bazy PGR. Do tej pory funkcjonowały w nim Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Do renowacji dworu w Lipnicy Wielkiej gmina Korzenna uzyskała z budżetu województwa małopolskiego dofinansowanie w wysokości 2,1 mln zł.

Czytaj także: Korzenna: kto zbuduje halę widowiskowo - sportową? 

Fot. Gmina Korzenna, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.  

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.