Korzenna: wiemy, kto wykona remont dworu w Lipnicy Wielkiej

Korzenna: wiemy, kto wykona remont dworu w Lipnicy Wielkiej

Remontem i przebudową dworu w Lipnicy Wielkiej zajmie się lokalna firma GRAND. W ramach inwestycji opiewającej na kwotę 2, 93 mln zł przewidziana jest nie tylko kompleksowa renowacja obiektu, ale także zespołu parkowego. Finalizacja prac przewidziana jest na koniec sierpnia 2018 r. 

– Dwór ma być atrakcją turystyczną i miejscem organizacji wydarzeń kulturalnych o szerszych zasięgu. W projekcie przewidziano organizację na terenie odrestaurowanego obiektu: koncertów, żywych lekcji historii, spotkań tematycznych, biesiad galicyjskich, warsztatów tematycznych, szkoleń, konferencji i spotkań okolicznościowych – zapowiada wójt gminy Korzenna Leszek Skowron.

– Będą też prezentowane ekspozycje stałe i czasowe. Nie zabraknie również możliwości zwiedzania obiektu z przewodnikiem dla grup zorganizowanych, ale także indywidualnych gości. Do dyspozycji turystów będą prezentacje multimedialne i usługi przewodnika w języku migowym – dodaje.

W odnowionym dworze siedzibę znajdą również zespoły muzyczne, takie jak Lipniczanie i Mali Lipniczanie.

Dwór w Lipnicy Wielkiej został wybudowany na przełomie XIX i XX wieku. Jego budowę rozpoczął Antoni Długoszewski, prawdopodobnie w 1902 roku. Po II wojnie światowej doszło do parcelacji obiektu. Przez lata budynek pełnił różne role, a w tym bazy PGR. Do tej pory funkcjonowały w nim Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Do renowacji dworu w Lipnicy Wielkiej gmina Korzenna uzyskała z budżetu województwa małopolskiego dofinansowanie w wysokości 2,1 mln zł.

Czytaj także: Korzenna: kto zbuduje halę widowiskowo – sportową? 

Fot. Gmina Korzenna, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.  

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.