Korzenna: kto zbuduje halę widowiskowo-sportową?

Korzenna: kto zbuduje halę widowiskowo-sportową?

Rozpoczęcie budowy pełnowymiarowej hali widowiskowo-sportowej w Korzennej zbliża się dużymi krokami. Przetarg na wykonanie prac został już ogłoszony, a zainteresowane firmy mogą składać oferty do 9 czerwca.

W Korzennej, tuż obok Zespołu Szkół, powstanie pełnowymiarowa hala sportowa wraz zapleczem szatniowo-sanitarnym oraz instalacjami: wodnokanalizacyjnymi, gazowymi, centralnego ogrzewania, elektrycznymi i telekomunikacyjnymi. Obok samego budynku planowana jest także budowa oświetlenia terenu oraz układu dróg wewnętrznych i parkingów, a także zjazdów publicznych z drogi gminnej.

– Obiekt zostanie wzniesiony na działce graniczącej od wschodu z potokiem Korzenianka oraz z Zespołem Szkół w Korzennej, leżącym po przeciwległej stronie cieku wodnego. Zgodnie z projektem hala widowiskowo sportowa dysponować będzie dużym boiskiem o wymiarach 40 x 20 m do gry w piłkę nożną lub ręczną. W szatniach zaplanowano natryski i toalety osobno dla hali i basenu. W budynku zaprojektowano również toalety ogólnodostępne w tym dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia socjalne, pomieszczenia dla nauczycieli, trenerów, sędziów – wylicza wójt gminy Korzenna, Leszek Skowron.

Trybuna dla widowni pomieści 170 osób, a minimum 4 miejsca przewidywane są dla osób niepełnosprawnych. Pod trybunami stałymi zakłada się możliwość zlokalizowania trybuny wysuwanej na kolejnych kilkadziesiąt miejsc. Pod trybuną przewidziano pomieszczenia magazynków na sprzęt sportowy.

Hala ma być gotowa do końca października 2018 r.

O hali pisaliśmy: Korzenna: zbudują kryty basen

Fot. UG Korzenna. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.