Korzenna. Nie żyje 3-letni chłopiec

Niestety mimo starań ratowników nie udało się uratować życia chłopca, który został dziś porażony prądem w jednym z domów w Korzennej. Na miejscu oprócz ratowników medycznych, straży pożarnej i policji była załoga śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak relacjonował w rozmowie z nami dyżurny PSP w Nowym Sączu, o godzinie 12:30 strażacy zostali poproszeni przez ratowników pogotowia ratunkowego o pomoc w resuscytacji 3-letniego dziecka, u którego doszło do zatrzymania krążenia. Na miejsce udali się druhowie z OSP Korzenna, OSP Korzenna Centrum oraz funkcjonariusze z JRG nr 1 w Nowym Sączu.

Do działań zadysponowano także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Strażacy zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca, który pojawił się na miejscu tuż po godzinie 13:00.

– Niestety pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej przez zespół karetki pogotowia 3-letni chłopiec zmarł. Na miejscu obecnie policjanci wykonują czynności procesowe. Dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia są wyjaśniane – poinformowała po godzinie 15:00 kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

fot. OSP Korzenna

Czytaj też: Barcice. W środku nocy strażacy walczyli z pożarem

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.