15 i 16-latek zaatakowali rówieśnika dla e-papierosa

Na plantach w Nowym Sączu zaatakowali 16-latka. Ich celem był jego e-papieros. Teraz odpowiedzą przed sądem.

We wtorek (23 listopada) około godziny 15:00 na plantach 15 i 16-latek zaczepili swojego rówieśnika. Grozili mu pobiciem i zabrali e-papierosa. Jednak to im nie wystarczyło. Jeden z nich z nożem w ręku popchnął chłopaka i uderzył go pięścią. Żądał jeszcze wkładów do swojej ,,zdobyczy”.

16-latkowi udało się uciec napastnikom, a o sprawie została powiadomiona policja. Funkcjonariusze ustalili rysopis sprawców i ruszyli na ich poszukiwania. Wkrótce zatrzymali nastolatków w pobliżu plant. Jak się okazało, starszy z nich był poszukiwany przez policję, ponieważ kilka dni wcześniej uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

– Zatrzymani zostali doprowadzeni do komendy na ulicy Grottgera, gdzie zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych. Materiały w tej sprawie w najbliższym czasie zostaną przekazane do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, który zdecyduje, jakie konsekwencje poniosą młodzi sądeczanie – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Rytro. 10-letnie dziecko potrącone przez samochód

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.