Korzenna. Strażacy znów zapraszają do wspólnego ratowania

Korzenna. Strażacy znów zapraszają do wspólnego ratowania

Wielkimi krokami zbliża się kolejna niedziela, podczas której przez remizę OSP Korzenna przepłynie morze dobrych serc. Każdy może dołączyć – strażacy znów zapraszają na Akcję Honorowego Oddawania Krwi im. ks. Artura Babika.

Wydarzenie organizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Korzennej już od lat odbywa się dwa razy w roku. Chętnych na podzielenie się bezcennym lekarstwem nigdy nie brakuje. Pojawiają się zarówno strażacy, jak i ,,cywile” – nie tylko z Korzennej i najbliższych okolic. Każdy jest mile widziany i zostaje przyjęty w prawdziwie rodzinnej atmosferze.

Akcję zawsze obsługuje personel medyczny z sądeckiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krew oddać mogą osoby powyżej 18 roku życia, które cieszą się dobrym stanem zdrowia i ważą nie mniej niż 50 kg. Każdy jest jednak na miejscu indywidualnie kwalifikowany przez lekarza, który decyduje, czy oddanie krwi będzie możliwe.

W najbliższej Akcji Honorowego Oddawania Krwi im. ks. Artura Babika można wziąć udział w niedzielę (25 września) w godzinach od 9:00 do 14:00 w remizie OSP Korzenna.

O tym, dlaczego patronem strażackiego krwiodawstwa jest ks. Artur Babik, pisaliśmy TUTAJ.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama