Korzenna: siłownie, place zabaw i strefy gier za ponad pół miliona

Pięć Otwartych Stref Aktywności powstało na terenie gminy Korzenna. Mieszkańcy będą mogli się w nich zrelaksować i wypocząć. Każde z tych miejsc składa się z plenerowej siłowni, placu zabaw dla dzieci z urządzeniami sprawnościowymi oraz strefy gier.

Obiekty powstały w Janczowej, Korzennej, Lipnicy Wielkiej, Siedlcach i Trzycierzu. Budowa wszystkich kosztowała około 550 tysięcy złotych, ale gminie udało się pozyskać na ten cel około 340 tysięcy dofinansowania z programu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Osoby korzystające ze stref wypoczynku powinny stosować się do przyjętego przez Radę Gminy regulaminu. Do miejsc tych nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów i środków odurzających. Zabronione jest także palenie tytoniu  i przebywanie w strefach pod wpływem alkoholu. Nie można wprowadzać tam zwierząt, ani jeździć na rowerach. Zniszczenie sprzętu będzie skutkować odpowiedzialnością materialną użytkowników.

Otwartą Strefą Aktywności w Korzennej administruje Urząd Gminy. Pozostałe są pod opieką miejscowych szkół.

– Cztery z nich znajdują się w sąsiedztwie szkół, tylko w Siedlcach ulokowano strefę przy boisku LKS „Łęka”. Koszt budowy każdej z nich wyniósł od nieco ponad 104 tys. zł do blisko 122 tys. zł. Zgodnie z zamysłem inicjatorów ogólnopolskiego programu strefy mają być ofertą zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych, co w konsekwencji ma sprzyjać integracji społecznej – wyjaśnia UG Korzenna.

fot. UG Korzenna

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.