Korzenna: Hala sportowa już niemal gotowa, a oferty budowy basenu zbyt kosztowne [zdjęcia]

Korzenna: Hala sportowa już niemal gotowa, a oferty budowy basenu zbyt kosztowne [zdjęcia]

Dobiega końca budowa hali sportowej w Korzennej. Imponujący obiekt od 2018 roku powstaje za budynkiem Szkoły Podstawowej. Jest z nim połączony przeszklonym przejściem biegnącym nad potokiem. W planach jest także budowa przylegającego do hali krytego basenu, jednak propozycje, jakie pojawiły się w przetargu nie do końca spełniają oczekiwania władz gminy.

Swoje oferty na budowę basenu w Korzennej złożyło pięć firm. Najtańsza opiewa na kwotę 8,3 mln zł, a najdroższa przekracza 9,8 mln zł. Tym samym wszystkie znacznie przekraczają sumę zagwarantowaną na ten cel w budżecie gminy, czyli 7,4 mln zł.

Jak informują przedstawiciele Urzędu Gminy, tak duża różnica pozwala na unieważnienie przetargu, jednak na razie nie wiadomo, czy do tego dojdzie. Wszystkie oferty wciąż są weryfikowane i analizowane.

Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty, inwestycja miałaby zostać zakończona w styczniu 2022 roku. Pływalnia wraz z zapleczem szatniowym przylegałaby do hali sportowo-widowiskowej, o której więcej pisaliśmy TUTAJ.

,,Według projektu basen miałby 25 m długości oraz 9,5 m szerokości, a także trzy oznakowane tory pływackie oraz część do nauki pływania. Miałby od 1,2 do 1,8 m głębokości, a powierzchnia wyniosłaby 237 m kwadratowych. W ramach tej samej inwestycji zaprojektowano również wannę spa o powierzchni 4,9 m².  Hala pływalni zostałaby wyposażona w ogrzewanie podłogowe” – informują przedstawiciele gminy Korzenna.

Reklama