Korzenna: Hala sportowa coraz bardziej imponująca. Na basen mieszkańcy jeszcze poczekają

Za budynkiem szkoły w Korzennej praca wre. Nowa atrakcja gminy z dnia na dzień staje się coraz bardziej imponująca. Hala sportowa ze ścianką wspinaczkową oraz kryty basen służyć będą nie tylko uczniom, ale i pozostałym mieszkańcom. Ukończenie pierwszego obiektu coraz bliżej. Na drugi jeszcze trochę poczekamy.

WSB2020

Zgodnie z umową podpisaną z wykonawcą, hala sportowa powinna być gotowa do 31 stycznia. Obecnie budynek jest w stanie surowym otwartym i trwa ostatni etap inwestycji, obejmujący roboty wykończeniowe.

Sporą atrakcją będzie zapewne ścianka wspinaczkowa, która znajdzie się w hali. Zgodnie z projektem powinna mieć 8 metrów wysokości i 8 metrów szerokości u podstawy.

W budynku powstanie też sala wielofunkcyjna wykorzystywana na przykład na zajęcia fitness, czy sztuki walki, siłownia i sauna parowa. W planach jest także uruchomienie kawiarni.

Hala połączona będzie ze szkołą podstawową w Korzennej specjalnym korytarzem

Przy okazji prac przy budowie hali przygotowano także teren pod basen. Wykonano między innymi palowanie, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Gmina Korzenna uzyskała na stworzenie pływalni dofinansowanie w wysokości 4,5 mln zł. Pieniądze te będą wypłacane w trzech transzach w kolejnych latach. Być może już w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie prac.

- W przypadku basenu trudno mówić w tej chwili o konkretnych terminach. Więcej na ten temat będzie wiadomo po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wykonawcą. Wstępne założenie jest takie, że basen powinien być ukończony w 2023 roku - informuje wójt Leszek Skowron.

Zgodnie z planem powstaną dwie niecki basenowe, jedna z trzema torami pływackimi i druga do nauki pływania. Pierwsza z nich będzie mieć wymiary 20 x 6,5 metra, a jej głębokość wyniesie 1,2-1,8 metra. Mniejsza niecka będzie mieć 20 metrów długości i 3 metry szerokości, a jej planowana głębokość to 0,5-0,8 metra.

Na basenie będzie można też zrelaksować się w jacuzzi.

Nowe możliwości

- Własny basen ułatwi realizację zajęć z profilaktyki zdrowotnej, które dotychczas wymagają wyjazdów np. do Nowego Sącza. W efekcie będzie nimi można objąć znacznie większą grupę dzieci - zapewnia wójt gminy Korzenna.

Zarówno hala sportowa jak i basen mają poszerzyć możliwości spędzania wolnego czasu w gminie i zachęcić do rozwoju sportowych zainteresowań.

- W godzinach pracy szkoły obiekty będą służyły uczniom, później obiekty sportowe będą odpłatnie do dyspozycji wszystkich innych osób. Szczegółowe zasady korzystania z obiektów zostaną opracowane - wyjaśnia Leszek Skowron.

Władze gminy liczą na to, że hala, która wkrótce zostanie ukończona, stanie się nie tylko impulsem do rozwoju korzeńskiego sportu, miejscem gdzie miejscowe kluby będą mogły prowadzić rozgrywki ligowe, ale i areną imprez kulturalnych. W nowoczesnym obiekcie można będzie organizować oficjalne uroczystości, wystawy, czy wydarzenia rozrywkowe.

Nowa atrakcja sportowa Korzennej coraz bliżej

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.