Korzenna: drogi do remontu

Wkrótce ruszy przebudowa trzech gminnych dróg w Korzennej, Wojnarowej i Trzycierzu. Podpisano już umowę z wykonawcami. Remont kosztować będzie ponad półtora miliona złotych.

– Przebudową zostaną objęte odcinki od długości ponad 2,3 km. Koszt przebudowy odcinka Korzenna Agronomówka – Teluszowa do lasu łyczańskiego o długości ponad 400 metrów to ponad 414 tys. zł. Odcinek Wojnarowa Mosteczna – Korzenna Pogwizdów o długości blisko 920 metrów kosztować będzie ponad 614 tys. zł, a przebudowa odcinka Trzycierz Wygon koło Szkoły mającego 940 metrów, wymaga wydatku w wysokości blisko 500 tys. zł – mówi wójt gminy Korzenna, Leszek Skowron.

Prace obejmujące poszerzenie jezdni i wykonanie nowej nawierzchni powinny zostać wykonanie w ciągu stu dni. Roboty w Korzennej i Trzycierzu wykona Firma Handlowo-Usługowa Fedko Spółka Jawna z Gródka, a prace w Wojnarowej realizować będzie Przedsiębiorstwem Robót Drogowo Mostowych S.A. w Nowym Sączu.

O remontach w Korzennej pisaliśmy też: Korzenna: Sto dni do nowych dróg

Fot. ilustracyjne – z arch. DTS 24.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.