KORONAWIRUS RAPORT – 26 grudnia

KORONAWIRUS RAPORT – 26 grudnia

Osoba w maseczce ochronnej

W całej Polsce potwierdzono dotąd łącznie 4 049 838 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, z czego 3 563 434 osoby wyzdrowiały, a 94 327 zmarło. W pełni zaszczepiło się do tej pory 20 922 571 osób.

Nowe zakażenia

Jak podaje polski resort zdrowia, wykryto 6 252 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 750 w województwie małopolskim. Wśród nowo zakażonych Małopolan jest m.in. 9 osób z powiatu gorlickiego, 8 osób z powiatu limanowskiego, 11 osób z powiatu nowosądeckiego i 6 osób z Krakowa.

Zmarli z powodu COVID-19

Z powodu COVID-19 zmarło w naszym kraju kolejne 16 zakażonych osób, 5 z nich nie miało chorób współistniejących. Były wśród nich 3 osoby z Małopolski (2 z nich zmarły wyłącznie z powodu choroby COVID-19), w tym m.in. po 1 osobie z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Należy pamiętać, że liczba nowych zgonów nie jest liczbą zakażonych osób, które zmarły w ciągu ostatniej doby. Są to natomiast zgony, które zostały wpisane w tym czasie do tzw. systemu EWP.

Ozdrowieńcy

20 338 osób w Polsce uzyskało status ozdrowieńców. Jest wśród nich m.in. 21 osób z powiatu gorlickiego, 32 osoby z powiatu limanowskiego, 57 osób z powiatu nowosądeckiego i 21 osób z Nowego Sącza.

fot. ilustr. pixabay.com
dane: Ministerstwo Zdrowia


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.