KORONAWIRUS RAPORT – 22 maja. Potwierdzono zakażenie u kolejnego mieszkańca Limanowszczyzny

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 20 619 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 8 731 osób wyzdrowiało, a 982 zmarły. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 1 167 osób, 40 zmarło, a 707 zostało uznanych za ozdrowieńców.

godz. 17.30: Resort zdrowia poinformował o 240 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 1 w Małopolsce. Mowa o młodym mężczyźnie z powiatu limanowskiego, który przebywa w izolacji.

Mamy w naszym województwie kolejnych 25 ozdrowieńców. Jest to grupa 13 kobiet i 12 mężczyzn, w wieku od 5 do 95 lat. 6 osób to mieszkańcy powiatu brzeskiego, 5 osób jest z powiatu bocheńskiego, po 4 osoby są z powiatu limanowskiego i Krakowa, 3 osoby to mieszkańcy powiatu myślenickiego, 2 osoby są z powiatu wielickiego, natomiast 1 osoba to mieszkaniec powiatu nowotarskiego. Większość z nich przebywała w izolacji.

Z powodu COVID-19 zmarło dziś 10 osób. Wśród nich nie ma nikogo z Małopolski.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia podało informację o 236 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, w tym 1 w województwie małopolskim. Mowa o 10-latku z powiatu chrzanowskiego, który przebywa teraz w izolacji.

Mamy w Małopolsce kolejnych ozdrowieńców: 4 mężczyzn z Krakowa, w wieku od 31 do 52 lat, którzy byli hospitalizowani.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.