KORONAWIRUS RAPORT – 20 maja. Brak nowych zakażeń z Małopolski w popołudniowym raporcie

KORONAWIRUS RAPORT – 20 maja. Brak nowych zakażeń z Małopolski w popołudniowym raporcie

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 19 739 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 7 903 osoby wyzdrowiały, a 962 zmarły. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 1 150 osób, 40 zmarło, a 651 zostało uznanych za ozdrowieńców.

godz. 17.40: Resort zdrowia podał informację o 170 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, a także o 9 osobach, które zmarły z powodu COVID-19. Wśród nich nie ma nikogo z Małopolski.

Mamy za to w naszym województwie kolejnych 22 ozdrowieńców. Jest to grupa 12 kobiet i 10 mężczyzn, w wieku od 5 do 78 lat. 7 osób jest z powiatu myślenickiego, 5 osób to mieszkańcy powiatu bocheńskiego, 3 osoby są z Krakowa, 2 osoby są z powiatu suskiego, natomiast po jednej osobie jest z powiatów: limanowskiego, gorlickiego, krakowskiego, wielickiego i miechowskiego. Większość z nich przebywała w izolacji.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 301 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 2 w województwie małopolski. Mowa o kobiecie w sile wieku z powiatu chrzanowskiego, która aktualnie przebywa w izolacji, a także o 86-letniej mieszkance powiatu oświęcimskiego, która zmarła w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu.

Są też jednak dobre wieści – dwóch młodych mężczyzn z powiatu nowosądeckiego nie ma już objawów COVID-19, są więc uznawani za ozdrowieńców.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook