KORONAWIRUS RAPORT – 19 maja. Kolejni mieszkańcy regionu ze statusem ozdrowieńca

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 19 268 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 7 903 osoby wyzdrowiały, a 948 zmarło. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 1 148 osób, 39 zmarło, a 627 zostało uznanych za ozdrowieńców.

wsb3

godz. 17.30: Resort zdrowia podał informację o 188 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, w tym 2 w Małopolsce. Mowa o młodej kobiecie i mężczyźnie w sile wieku z powiatu oświęcimskiego, którzy przebywają w izolacji.

Mamy w naszym województwie kolejnych 18 ozdrowieńców. Stanowią oni grupę 10 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 4 do 81 lat. 3 osoby sąz powiatu bocheńskiego, po 2 osoby są z Krakowa i powiatów: limanowskiego, myślenickiego, wielickiego, brzeskiego i suskiego, natomiast po 1 osobie jest z powiatów: olkuskiego, miechowskiego i tarnowskiego.

W całym kraju zmarło kolejne 7 zakażonych osób. Wśród nich nie ma nikogo z Małopolski.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 195 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 13 w województwie małopolskim.

Zakażeni Małopolanie, o których mowa w najnowszym raporcie, stanowią grupę 4 kobiet i 9 mężczyzn. 5 osób jest z powiatu oświęcimskiego, 3 osoby to mieszkańcy Krakowa, 2 osoby są z powiatu myślenickiego, a po 1 osobie jest z powiatów: chrzanowskiego, suskiego i nowotarskiego. Przebywają oni w izolacji.

Kolejne 8 osób z Małopolski nie ma już objawów COVID-19. Jest to 6 kobiet i 2 mężczyzn, w wieku od 2 do 57 lat. 3 osoby są z Krakowa, po 2 osoby są z Nowego Sącza i powiatu limanowskiego, a jedna osoba to mieszkaniec powiatu krakowskiego.

MZ podało również informację o śmierci 5 zakażonych osób. Wśród nich nie ma nikogo z naszego województwa.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]