wypadek, ul. Zamenhofa, Nowy Sącz

Nowy Sącz: zderzenie Daewoo i ciężarówki. Policjant - rowerzysta uwolnił uwięzioną w aucie kobietę

Tuż przed godziną 8 rano na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa z Kolejową doszło do zderzenia dwóch pojazdów - osobowego z ciężarowym.

Renault2

Mimo sporego huku i groźnie wyglądającej sytuacji, nikt nie został ranny, nie licząc lekkich zadrapań i potłuczeń. W samochodzie osobowym było kilkuletnie dziecko.

Uderzenie w bok Matiza było na tyle mocne, że wewnątrz auta została uwięziona kierująca pojazdem kobieta. Na szczęście uwolnił ją i dziecko policjant, który akurat przejeżdżał na rowerze. Pomógł nie tylko wysiąść kobiecie, ale też uspokajał mocno przestraszonego chłopca.

Wszystko wskazuje na to, że do zderzenia doprowadziła kierująca Matizem kobieta wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej.

Okoliczności zdarzenia bada Policja.
Jest to dość niebezpieczne i bardzo ruchliwe miejsce, gdzie kolizji nie brakuje.

"Po ustaleniach okazało się, że kobiecie pomógł sierż. szt. Marcin Osipowicz z Wydziału Prewencji, który w czasie wolnym od służby wybrał się rowerem na Halę Łabowską. Prócz tego, że jest policjantem, jest również ratownikiem. Jak relacjonował, jadąc ulicą Kolejową nagle usłyszał huk i głośny krzyk kobiety. Instynktownie zsiadł z roweru i podbiegł sprawdzić co się stało i czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Drzwi w matizie były zablokowane. Mimo trudności udało mu się najpierw odblokować drzwi od strony chłopca. 7-latek był wystraszony, dlatego rozmową, także o własnym synu, starał się go uspokoić. Następnie wspólnie z kierującą udało mu się odblokować drzwi z jej strony. W tym czasie inne osoby powiadomiły odpowiednie służby, które szybko zjawiły się na miejscu zdarzenia. Na szczęście mimo sporego huku i groźnie wyglądającej sytuacji nikt w tym zdarzeniu nie został ranny" - czytamy w policyjnym komunikacie.

 

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.